Siyaset

Sarıbay, “İzmit sanat açısından geriye gidiyor “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ayla Giray ve Almila Giray kardeşlerin “ Soyut Düşler” resim sergisinin açılış törenine katıldı.

12 Mayıs 2017 Saat: 22:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 529 kez okunmuştur

Sarıbay, “İzmit sanat açısından geriye gidiyor “
Sarıbay, “İzmit sanat açısından geriye gidiyor “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ayla Giray ve Almila Giray kardeşlerin “ Soyut Düşler” resim sergisinin açılış törenine katıldı. Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Srıbay’ın haricinde gazeteci-yazar Ruhan Odabaş, Remzi Özkan ve ressam kardeşlerin dost ve akrabaları katıldı. Sarıbay açılışta kısa bir konuşma yaptı, sanata ve sanatçıya daha çok destek verilmesi gerektiğini belirtti.

SANATA VE SANATÇIYA DESTEK VERİLMELİ

Avrupa’da sanata ve sanatçıya verilen değer ve önemin oldukça fazla olduğunu özellikle belediyelerin ve kurumların sanatçıya büyük destek verdiğini dile getirerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ İlimizde bu değer fazla yok. Her gün bir market, cafe vb. yerlerin açılışları oluyor ve katılıyoruz. Ama ne yazık ki bu tür etkinlikler fazla olmuyor. Sanata ve sanatçıya yeterli destek, değer verilmiyor. Her geçen gün İzmit sanat açısından geriye gidiyor” dedi. Bu tür kurumların sanata destek vermeleri önemli diyerek Özel Donatım Ağız ve Diş Merkezi’ni kutlayan Sarıbay, “Hijyenin özenle savunulduğu böyle güzel bir yerde bu serginin açılması ve sanata destek vermesi çok güzel bir olay. Kendilerini tebrik ediyorum, gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı. Ayla Giray ve Almila Giray’ı da tebrik eden Sarıbay, başarılarının devamını dileyerek, umarım bu tür faaliyetler daha çok yerde olur” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız