Siyaset

Naci Kara MHP'den istifa etti

MHP Körfez eski ilçe başkanı Naci Kara, MHP üyeliğinden istifa ettiği Sosyal medya hesabından duyurdu. Kara “ Sevinecek olan dostlara söyleyecek hiçbir sözümüz olmaz. Gözleri aydın” dedi.

22 Nisan 2017 Saat: 13:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.209 kez okunmuştur

Naci Kara MHPden istifa etti
Naci Kara MHP'den istifa etti

MHP Körfez eski ilçe başkanı Naci Kara, MHP üyeliğinden istifa ettiği Sosyal medya hesabından duyurdu. Kara “ Sevinecek olan dostlara söyleyecek hiçbir sözümüz olmaz. Gözleri aydın” dedi.

MHP’de refarandum sonrası da sular durulmuyor. MHP Körfez eski ilçe başkanı ve 2009 yerel seçimlerde Körfez Belediye Başkan adayı olan Naci Kara MHP’den istifa ettiğin Sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu. Tüpraş 50. Yıl Lisesi’nin emekli öğretmenlerinden olan Avukat Naci Kara şunları söyledi.

MHP ÜYELİĞİMDEN İSTİFA ETTİM:
ÜZGÜNÜM, ÇOK ÜZGÜNÜM!
Maalesef 49 yıllık aşkıma şimdilik nokta koydum ve MHP’den 18.04.2017 tarihi itibarıyla istifa ettim. 
Hiç kimsenin hiçbir talebi ile bağlı olmaksızın, hür irademle verdiğim kararımın günün şartları gereği bir karar olduğunu ve “ülkücülük anlayışıma” uygun gerekçelerimin olduğunu da ifade etmek durumundayım.
Sosyal medyada seviyesiz bir anlayış olarak kabul ettiğim, yanlış ithamların yaygınlaştığını, Genel merkez kaynaklı olarak tabanın ayrışmaya tahrik edildiğini esefle görüyorum. Ülkücüleri birbirine düşman etmeye çalışan anlayış sahibi bir yapının Genel Merkez’de revaç bulduğunu, gençleri yanlış yapmaya tahrik eden bir anlayışla ego tatmini sağladıklarını düşünüyorum... Genç kardeşlerimizin Genel Merkez kaynaklı bu tahrik tavırlarından etkilenerek ülkücü büyüklerine, ülkücü etikle bağdaşmayan tehditvari hal ve tavır içerisinde, çirkin suçlamalarla partiden kovma şeklinde tezahür eden durumlarını yadırgayarak takip ettim. Az sayıda olsalar bile yanlış ve çirkin suçlamalarla, hakaretamiz ifade ve ithamlarla partiden büyüklerini kovmayı bir Genel Merkez görevi addedenlerin tavırları, partide daha fazla durmanın bir anlamı olmadığı gerçeğini ortaya koymuştur…
Biliyorum, istifam dolayısıyla sevinecek olan arkadaşlarımız bulunacaktır. Sevinecek olan dostlara söyleyecek hiçbir sözümüz olmaz… Gözleri aydın!
Bir kez daha ifade ediyorum, hiç kimsenin tesiri altında kalmayacak yaşta ve fikri kararlılıkta bir insan olarak, kendi hür irademle verdiğim kararım dolayısıyla, hakaret VE TEHDİT istemiyorum. Bundan böyle MHP üzerinden hiçbir paylaşımda bulunmayacağımı da taahhüt ediyorum… Rahatlayın lütfen…
Ülküyle kalın…
Saygılarımla.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız