Siyaset

CHP'liler Körfez'den hayır oyu istedi

Sarıbay, “Evet çıkarsa diktatöryal bir dönem başlayacağına inanıyorum “

6 Nisan 2017 Saat: 23:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 634 kez okunmuştur

CHPliler Körfezden hayır oyu istedi
CHP'liler Körfez'den hayır oyu istedi

Sarıbay, “Evet çıkarsa diktatöryal bir dönem başlayacağına inanıyorum “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay referandum çalışmaları kapsamında Körfez İlçe Örgütünün düzenlediği programlara katıldı. Başkan Sarıbay’a bu programlarda İl Yöneticileri Harun Yıldızlı ve Sabriye Şahin, İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu ve kurul üyesi Erdem Arcan, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve yönetimi, Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Erdoğan ve yönetimi, Körfez Kadın Kolları Başkanı Afife Karatekin ve yönetimi de eşlik etti. Körfez İlçe’de ilk olarak Ağadere Caddesi esnafını gezen referandum için hayır oyu isteyen CHP’liler ardından Körfez Ordulular Kalkındırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Hasan Yılmaz ve yönetiminin samimi bir şekilde karşıladığı CHP’liler referandumda neden hayır denmesi konusunda bilgi verdiler.

SİZLERDEN BİRİYİM

Kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, “Ben zaten kendimi sizlerden biri olarak sayıyorum. Ordulu hemşerilerimin samimiyetine dostluğuna inanıyorum. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Sizleri 10 Nisan da genel başkanımızın katılımıyla gerçekleşecek olan programlara davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ORDULULARIN DUYARLI OLDUĞUNA İNANIYORUM

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Burada çalışan avanta geçinmeyen emek ağırlıklı insanlarsınız. Hangi oyu verirseniz verin başımızın üstünde yeriniz var. Biz hep söyledik. Bu bir referandumdur, halk oylamasıdır. Evet çıkarsa diktetöryal bir dönem başlayacağını düşünüyorum” dedi. Bizi PKK, fetö ile beraber tutuyorlar diyen Sarıbay, “Ben bunları şiddetle reddediyorum. Fetö dediğiniz sizin kucağınızda büyüdü. Biz 20 yıldır bunlar terör örgütü diye bağırıyorduk. 2010 da ki referandum geçmeseydi 15 Temmuz olmazdı. Bunlar yine halkı aldatacaklarını sanıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyorum dışında neden evet dediklerini izah edemiyorlar. Ben Orduluların duyarlı olduklarına inanıyorum “diye konuştu. Sarıbay konuşmaların ardından dernek üyelerinin sorularına cevap verdi.

ZİYARETİNİZ BİZİ MEMNUN ETTİ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Körfez Ordulular Kalkındırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Yılmaz, “Sizleri aramızdan görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler dernek olarak her iki tarafı da derneğimizde ağırlıyor ve dinliyoruz. Ziyaretiniz bizi memnun etti. Tekrar derneğimize hoş geldiniz “ dedi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız