Siyaset

Bakan Özlü: Sanayi siteleri şehrin dışına taşınacak!

İzmit Akademi Lise’de ÜNİAK tarafından gerçekleştirilen “Genç Kürsü” programında konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şehirlerin içerisinde bulunan sanayi sitelerinin şehrin dışına taşınacağına belirtti.

1 Nisan 2017 Saat: 12:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 448 kez okunmuştur

Bakan Özlü: Sanayi siteleri şehrin dışına taşınacak!
Bakan Özlü: Sanayi siteleri şehrin dışına taşınacak!
İzmit Akademi Lise’de ÜNİAK tarafından gerçekleştirilen “Genç Kürsü” programında konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şehirlerin içerisinde bulunan sanayi sitelerinin şehrin dışına taşınacağına belirtti

İzmit Akademi Lise’de ÜNİAK tarafından gerçekleştirilen “Genç Kürsü” programının konuğu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü oldu. “Buyurun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Tartışalım” başlıklı programa Bakan Özlü’nün yanı sıra AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kocaman, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ÜNİAK Bayan Birimi Başkanı Müzeyyen Filiz, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

 “15 NİSAN GECESİNE KADAR ÇALIŞACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ÜNİAK Bayan Birimi Başkanı Müzeyyen Filiz, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini konuşacağımız programa hepiniz hoşgeldiniz. Bizler üniversite birimi olarak hem masada hem sahada elimizden geldiğince 16 Nisan sürecinde yılmadan çalışacağız. Bu süreçte bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Emre başkanımıza teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. 15 Nisan gecesine kadar çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

“CİDDİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ”

Filiz’in ardından söz alan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Allah nasip ederse güzel bir program gerçekleştireceğiz. İlçelerimizle beraber 50’den fazla genç kürsü programı yaptık. 16 Nisan’a gençlik olarak ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Kocaeli’de bulunan 300 genç seçmenimizi etkilemek üzere mektup götürüyoruz. Sahada broşür dağıtıyoruz. Kardeşlerimizin güçlü Türkiye için evet demelerini sağlamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kıymetli bakanımıza katılım gösterdiği için çok teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

katilim-(2)-006.jpg

BAKAN ÖZLÜ SÜRECİ ANLATTI

Kahraman’ın ardından konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü gençlerle bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “16 Nisan’da bir referandum var. Niye hayır yada niye evet diyeceğiz bunu analiz edelim. Bu süreç asında bugün başlamadı. Bütün siyasi partiler seçim dönemlerinde bir yeni anayasa yapacağız dediler. Millete bunu vaat ettiler. 1 Kasım’da AK Parti tekrar tek başına iktidara geldi. Anayasa konusunda millete verdiğimiz sözü tek başımıza giderme şansımız yoktu. Devam eden süreçte 15 Temmuz olayı oldu. 15 Temmuz’dan sonra MHP ile görüşmeler oldu. 18 madde konusunda anlaşma sağlandı” dedi.

“İŞ YAPMAK İÇİN YETKİ İSTİYORUZ”

Bakan Özlü sözlerini, “Türkiye’nin yenilenmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin yenilenmesi lazım. Yenilenmeden büyüme olmaz. Yenilenmeden gelişme olmaz. Vücudumuzdaki hücreler bile yenileniyor, yenilenmezse ölüyor. Bu 18 madde aslında Türkiye’nin yenilenmesi anlamı taşıyor. Bir dönüşüm gerçekleşiyor. Türkiye’nin aslında hükümet etme sistemini değiştiriyoruz. Süreçleri kısaltan bir yöntem için bunu yapıyoruz. Diyorlar ki bu kadar yetki bir adama fazla değil mi? Biz çok sayıda reform gerçekleştirdik. Türkiye’de hem insan hakları hem özgürlükler noktasında çok sayıda reform yaptık. Yetki olmazsa iş yapamazsınız. Daha fazla iş yapmak için yetki istiyoruz. İş yapmaya niyetiniz yoksa yetki de istemezsiniz” ifadeleriyle sürdürdü.

bakan-ozlu-(1).jpg

“YARGININ KİMYASI BOZULDU”

“Bu referandumda sunulan 18 maddenin her biri çok değerli” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “FETÖ yapılanmasının yargımızın kimyasını bozduğunu hepimiz buluyoruz. Nice mahkemeler görüldü, masum insanlar 4-5 sene içeride yattı. Üstelik uyduruk belgeler yüzünden, düzmece belgeler yüzünden. Birçok insan bir koordine parafı attığı için yıllarca hapiste yattı. Neden yattı ? FETÖ yapılanması yüzünden. Bunların hepsinin düzmece olduğu ortaya çıktı ama bizim yargının da kimyası bozuldu. Yargının tarafsız olmasını anayasal teminat altına almak istiyoruz. Buna hayır denilebilir mi? Bu pratik bir sistem, doğru bir sistem” şeklinde konuştu.

“ENDÜSTRİ BÖLGELERİ KURACAĞIZ”

Köklü reformları hayata geçirdiklerini vurgulayan Bakan Özlü, “Bütün Anadolu’da şehirlerin içerisinde kalmış olan sanayi sitelerimiz var. Bunların yerlerini değiştireceğiz. Şehir merkezlerinden bunları alacağız tertemiz pırıl pırıl, şehrin biraz dışarısında içerisinde küçük bir mescidi, çarşısı, kafeteryası olan yerler yapacağız. Bunlara çalışıyoruz. Endüstri bölgeleri kuracağız. 40- 50 Milyon TL ciro yapabilecek endüstriyel merkezler kuracağız. Bakanlık olarak bunlara çalışıyoruz. Bakanlıkta bu konuyla ilgili yeni bir yapılanmaya gittik. Sadece sanayi sitelerinden bir daire başkanlığı kurduk. Bu daire başkanlığımız geçen hafta Türkiye’nin bütün bölgelerindeki il müdürlüklerimizle irtibat kurdu. Bütün illerdeki taşınması gereken sanayi sitelerinin tespitleri yapıldı. Bir program dahilinde bunlara hemen başlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız