Siyaset

Çetin, “Bir akıl 80 milyona yetmez”

Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Kocaeli, 24. Dönem Ankara Milletvekili İzzet Çetin Gölcük’de hayır çalışmaları yaptı. Gölcük İlçe Örgütünün düzenlediği programa katılan Çetin, neden hayır denmesi gerektiği ile ilgili bilgi ve

20 Mart 2017 Saat: 15:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 667 kez okunmuştur

Çetin, “Bir akıl 80 milyona yetmez”
Çetin, “Bir akıl 80 milyona yetmez”

Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Kocaeli, 24. Dönem Ankara Milletvekili İzzet Çetin Gölcük’de hayır çalışmaları yaptı. Gölcük İlçe Örgütünün düzenlediği programa katılan Çetin, neden hayır denmesi gerektiği ile ilgili bilgi verdi, hayır oyu istedi.

GÖLCÜK MAHALLELERİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Kocaeli, 24. Dönem Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, İlçe Sekreteri Metin Kaya, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Dursun Genç ve İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu Gölcük de gün boyu referandum için çalışma yaptı. Gölcük merkez, Şirinköy, Düzağaç ve İpekyolu mahallelerinde esnaf ziyaretinde bulunan, kahvehanelerde vatandaşla sohbet eden CHP’liler neden hayır denmesi konusunda bilgi verdi, hayır oyu istedi.

İYİ TARTIN

Burada sizlere İlçe Başkanı sıfatıyla hitap etmiyorum diyen Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, “ Bu bir siyasi yarış, bir parti meselesi değildir. Bu bir ülke meselesidir” dedi.  Bu süreçte anayasa değişikliği tasarısını insanlara anlatmanın bir görev olduğunu dile getiren İşeri, “Neden bu aşamaya gelindi, bu değişiklik ülkeye bir şey katacak mı yoksa demokrasiyi özgürlüğümüzü mü kaybettirecek. Siyasi bir tercih yapmadan niçin böyle bir değişikliğe gidildiğini iyi tartın” diye konuştu.

ÜLKENİN BEKASI İLE İLGİLİ BİR DURUM

Gölcük esnafının ve kahvehanelerde vatandaşın referandum hakkında sorularını yanıtlayan CHP 22. Dönem Kocaeli, 24. Dönem Ankara Milletvekili İzzet Çetin, “Bu referandumla Cumhuriyet ve parlamenter sistemin diktarejimine dönmesi kaçınılmaz bir durum. Bu Cumhurbaşkanı veya herhangi bir kişi ile ilişkili değil, siyasetin dışında tamamen ülkenin bekası ile ilgili bir durumdur” ifadelerini kullandı.

MEMLEKETE YAPILMIŞ BİR HATADIR

Çetin; “Her istediklerini yapabilecekleri güce sahipken, terörü durdurmalarına işsizliği bitirmelerine hiçbir engel yokken böyle bir dayatma başkanlık sistemiyle karşımıza çıktılar. Bu memlekete yapılmış bir hatadır. Bu kadar sınırsız bir yetki bir gün mutlaka birisi tarafından yanlış kullanılıp memleketi felakete sokabilir. Başkanlık sistemi kaçınılmaz bir şekilde ülkeyi eyaletlere ayıracak. Bir akıl 80 milyona yetmez. Ülkeyi parçalayıp kendilerine yakın kişilerle eyalet sistemiyle yönetecekler “ dedi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız