Siyaset

Çelik; 600 Tane İşçi Mi Belediyeyi Batıracak?

SP İl Başkanı Nurettin Çelik, Taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

22 Şubat 2018 Saat: 17:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 981 kez okunmuştur

Çelik; 600 Tane İşçi Mi Belediyeyi Batıracak?
Çelik; 600 Tane İşçi Mi Belediyeyi Batıracak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi taşeron işçileri kadroya alacağını açıkladıktan sonra, işçiler büyük bir sevinç yaşamış ve kendilerine verilen sözün tutulmasını beklemişti. Ne var ki kadro listesi kamuoyuyla paylaşıldıktan sonra 600 kadar teşeron işçinin dışarıda bırakıldığı ve kadroya alınmadığı ortaya çıktı. Kadroya alınmayan bu işçiler de haklı olarak Ak Parti il binası önünde eylem yaptılar ve taleplerini dile getirdiler. Peki bu 600 işçi neden kadroya alınmadı?

Acaba Büyükşehir Belediyesinin bu işçilere kadro verebilecek imkanı mı yok? Anlaşılan o ki; Reklamlara, yürüyüşlere, konserlere milyonları harcayarak israfta sınır tanımayan belediye, işçilere kadro vermeyerek ilave masraftan kaçınıyor.

 Taşeron 600 işçiyi kadroya alacak kaynağı  bulamayan Sn. Başkan’a bir tavsiyede bulunmak istiyorum: Eğer azmedip yürüyüşlerinden ve yürüttüklerinden keserse aradığı kaynağı bulacak ve işçileri mağdur etmemiş olacaktır.

Mağdur ve mazlumların her daim destekçisi olan Milli Görüşçüler, Saadet Partililer olarak işçi kardeşlerimizin arkasındayız. Bu kardeşlerimiz haklarını aramaya devam etsinler. Neticeye ulaşana kadar da vazgeçmesinler. Hatta Pazar günü sn. Başbakan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan mitingde de bu hak arayışlarına devam etsinler. İnşaallah istediklerini elde edeceklerdir.

E-5’İN KUZEYİ YANDAŞA GÜNEYİ VATANDAŞA... BİZ VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Real AVM alanında gerçekleştirmek istediği imar değişikliği planı yandaş şirkete büyük bir rant sağlıyor. Bu değişiklikle 30 dönümlük toplam 5 arazide kat ve emsal artışı yapılacak. Bu değişiklik arazinin sahibi olan Ak Partili Haldız ailesine yarıyor. Halbuki kimse hak etmediği böylesi bir kazancı elde etmemeli. Eğer gizli görüşmelerle aniden bu değişikliği geçirecek olurlarsa, 2019 seçimlerinden sonra gelir ve projelerini traşlarız.

MİRASYEDİ EVLAT GİBİ MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN YAPTIKLARINI SATIYORLAR!

Hükümetin yanlış politikaları neticesinde tarım bitirilme noktasına geldi. Tarımla geçinen ilçeler boşaltıldı. İnsanları topraksızlaştırdılar. Şimdi de çıkmışlar “Şeker fabrikalarını satışa çıkaracağız.” diyorlar. Bu fabrikaları da satışa çıkararak Anadolu’yu boşaltmak istiyorlar. Mirasyedi evlat gibi Milli Görüş’ün yaptığı fabrikaları teker teker satışa çıkarıyorlar. Şeker fabrikalarını özelleştirerek pancar üreticiliğini de bitirecekler. Peki bu fabrikaları neden satışa çıkarıyorlar? Daha fazla pancar üretilsin, daha fazla şeker üretilsin diye mi? Fabrikaları yenileyip ülke ekonomisine katkısı olsun diye mi? Hayır. Bu fabrikaların özelleştirilmesinin tek bir sebebi var: “Rant.”

Onlarca yanlışa rağmen hala daha Ak Partiye destek veren kardeşlerim:

Hala uyku taklidi yapmaya devam mı edeceksiniz? Bir Kızıldereli değişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum: Son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde beyaz Ak Partili adam, beton ve asvaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız