Siyaset

Çelik;Aradığımız Kan, Vatikan Değil!

Saadet Partisi (SP) Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik İl binasında basın açıklaması düzenledi.

8 Şubat 2018 Saat: 19:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 698 kez okunmuştur

Çelik;Aradığımız Kan, Vatikan Değil!
Çelik;Aradığımız Kan, Vatikan Değil!

Saadet Partisi (SP) Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik İl binasında düzenlediği basın açıklamasında CHP Kurultayı sonrası kongrenin kazananın AKP olduğunu söylerken, “CHP’de son kongreden sonra sol koltuk değneği olarak tekrar eski yerini almış oldu. Yani CHP kurultayından AKP’ye destek kararı çıkmış oldu. Ülkedeki kötü gidişata rağmen Ak Parti hala iktidarda ise, bunun en büyük müsebbibi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP son elli yıldır devrim şarkılarıyla milleti oyalamıştır. 15 yıldır da Ak Parti’ye taşeronluk yapmaktadır” dedi. Çelik, kent gündemini meşgul eden MİA projesi ile ilgili olarak ise, “AKP’nin MİA’yı harekete geçirecek gücü yoktur, oy almak için böyle bir girişime girmesinler” şeklinde konuştu.

MİA İÇİN ENERJİLERİ YOK

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik uzun süredir kentin gündeminde olan MİA projesi ile ilgili olarak, “İl Başkanlarımıza sunum yapıldı fakat ben katılmadım. Ben MİA projesi için AKP’nin gücü olduğuna inanmıyorum. Giderayak milletin oyunu almak için proje girişime girmesinler. Biz 2019’dan sonra Saadet olarak Büyükşehir’i aldığımızda konuyu zaten masaya yatıracağız. Biz Saadet Partisi olarak MİA projesini destekliyoruz. Tek karşı çıktığımız nokta Real alanını içeren noktada kat artışı olması. Oraya kat artışı verdiğinizde yanlarına tekrar artış vermeniz gerekecek. Biz MİA’ya karşı değiliz ama söylediğim gibi AK Parti’nin MİA için enerjisi yok. Deniz kenarında bir fabrikayı kaldırarak ve orayı yeşil ilan ederek iş yapmış olmazsınız. Biz kendi iktidarımızda 2019’dan sonra Büyükşehir’i aldığımızda konuyu tekrar değerlendireceği” ifadelerine yer verdi.

ARADIĞIMIZ KAN, VATİKAN DEĞİL!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vatikan ziyaretini değerlendiren Çelik, “Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız Vatikan’a bir ziyaret gerçekleştirerek Papa ile görüştü. Bu ziyaretle alakalı birkaç hususun altını çizmek ve dikkatlerinize arz etmek istiyorum. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanının bu ziyaretle neyi hedeflemiş olabileceğini sormak istiyorum. Ülke ve millet olarak, içeride ve dışarıda onlarca problemle uğraşırken “Bu ziyaret de neyin nesi?” diye sormadan edemiyoruz. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı problemlere Vatikan’da çözüm arıyorsa; bilmelidir ki milleti besleyecek kan Vatikan’da değil. Çünkü daha gecen yıl seçim meydanlarında kendileri Papa ile görüşenleri şiddetle kınayıp millete şikayet etmiyor muydu? “O papayla görüşenler var ya!” demiyor muydu? Şimdi ise böyle bir görüşmeyi bizzat gerçekleştirmesi, ne denli bir tenakuz içerisinde olduğunu göstermiyor mu? Bu görüşmeden bizim çıkardığımız sonuç şudur: Değişen hiçbir şey yoktur! Birilerinin bıraktığı dinler arası diyalog sureci kaldığı yerden devam mı edecek?” dedi.

CHP KONGRESİNDEN AK PARTİ ÇIKTI!

CHP’nin son gerçekleştirdiği kongreyi değerlendiren SP İl Başkanı Çelik, “Türkiye’nin en önemli sıkıntılarından biri de meclis içinde muhalefet yapacak, doğru yerde durarak doğruyu konuşacak siyasi parti olmayışıdır. Artık Sayın Bahçeli de Tayyip Bey’in bahçesinde dolaşarak AKP’nin sağ koltuğu olmuştur. CHP’de son kongreden sonra sol koltuk değneği olarak tekrar eski yerini almış oldu. Yani CHP kurultayından AKP’ye destek kararı çıkmış oldu. Biz açık yüreklilikle sunu soyluyoruz Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhalefet anlayışı ve Sayın Kılıçdaroğlu, AKP için bulunmaz bir nimettir. Son yaptıkları kongrede Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesi Ak Parti’nin lehine olmuştur.

ÇARE MİLLİ GÖRÜŞ

Cumhuriyet Halk Partisi, bu kongre ile AKP’lileri özellikle de Tayyip Bey’i çok sevindirmiş ve. Sayın Kılıçdaroğlu’nu ilk tebrik eden de malumunuz bizzat Sayın Cumhurbaşkanı olmuştur. Ülkedeki kötü gidişata rağmen Ak Parti hala iktidarda ise, bunun en büyük müsebbibi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP son elli yıldır devrim şarkılarıyla milleti oyalamıştır. 15 yıldır da AKP’ye taşeronluk yapmaktadır. Cumhuriyet Hak Partisi, önümüzdeki süreçte Türk siyaseti için hiçbir projesi olmadığını itiraf etmiştir. Bu saatten sonra Saadet Partisi’ne büyük görev düşmektedir. Saadet Partisi; iktidarın tek alternatifi olup, problemlerimize çare üretecek temel ilkelerin sahibidir. CHP’nin AKP’ye muhalefetinden sıkılanları; kırk senedir milli bir duruş sergileyen Saadet Partisi’ne bekliyoruz. Çare Papacı, çakma Milli Cephe’de değil; Milli Görüş’tedir” ifadelerini kullandı.

TOPLUMSAL FAYDA SAADET İNOVASYONUNDADIR!

Nurettin Çelik son olarak SP’nin millete verdiği sözü yerine getireceğini söylerken, “Heyecanı tükenmeyen, yolundan dönmeyen Saadet Partisi’nin tecrübeli kadroları, içinde bulunduğumuz çıkmazı çözecek ve yeni bir dünyayı inşa edecektir. İlkelerimizden taviz vermeden kendimizi yeniliyor, çağımızın sorunlarına uygulanacak temel çözümleri dillendiriyoruz. Önümüzdeki belediye seçimlerinde Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’de işaret fişeğini atacak ve partimizi hak ettiği mevkiye çıkaracağız. Allah’ın izniyle dillendirdiğimiz çözüm politikalarını uygulamaya koyacak ve millete verdiğimiz sözü yeniden yerine getireceğiz. Bozulan tüm ayarları düzeltecek, insanımızın yüzünü güldüreceğiz. Toplumsal fayda Saadet inovasyonundadır. İyi ki Saadet var” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız