Siyaset

Körfez CHP ye bayan aday

CHP Körfez İlçe’de 3 Aralık Pazar günü yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde, Gülseren Solmaz Altunal mevcut ilçe başkanı ve kongrede de aday olacağını açıklayan Mehmet Kaçar’a karşı aday olduğunu açıkladı. Demokrasinin

26 Kasım 2017 Saat: 15:58
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.066 kez okunmuştur

Körfez CHP ye bayan aday
Körfez CHP ye bayan aday

CHP Körfez İlçe’de 3 Aralık Pazar günü yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde, Gülseren Solmaz Altunal mevcut ilçe başkanı ve kongrede de aday olacağını açıklayan Mehmet Kaçar’a karşı aday olduğunu açıkladı. Demokrasinin güzelliğinin yaşandığı teşkilatta, Altunal adaylığını mevcut İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ile birlikte yaptı.

Kalabalık partili gurubunun da katıldığı adaylık açıklamasını, Mehmet Kaçar ve Gülseren Solmaz Altunal yan yana çıkarak, yaptıkları konuşmalarla partinin başarısını ön plana alarak açıkladılar.

AKP’de sormuyorlar                                       

Adaylık açıklaması yapan Altunal’dan önce konuşan Mehmet Kaçar, ‘’Bugün AKP’nin Derince ve Körfez kongreleri vardı. Körfez’de 4 yıldır başarıyla çalışan ilçe başkanına bir anda kenara çekil dediler ve kimseye sormadan yeni başkanı açıkladılar. CHP’de demokrasinin güzelliği yaşanıyor. Üzerinde hakkım olduğuna inandığım Gülseren Altunal bu göreve aday olacağını açıkladı. Biz abi kardeş gibiyiz ve demokrasi de budur ve yalnızca CHP’de bunu yaşarsınız. Kazanan kim olursa olsun hedefimiz CHP bayrağını Körfez Belediyesi’ne dikmek olacaktır’’ dedi.

Evde oturma şansımız yok

3 Ekim’de aday olduğunu açıklayan Gülseren Solmaz Altunal açıklamasında, ‘’Bizler büyük bir aileyiz ve bende bu ailenin bir parçası olduğum için onur duyuyorum ve burada siyasi akrabalarımla olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde evde ve ya kahvede oturma lüksümüz kalmamıştır. Bizler de çocuklarımız için, geleceğimiz için, Körfez’i yaşanabilir bir kent yapmak ve CHP bayrağını Körfez Belediyesi’ne dikmek için etik, birleştirici, şeffaf olmayı kendimize ilke edinecek ve var gücümüzle çalışacağız. Amaç edindiğimiz tek şey pazarlıksız, çıkarsız, birilerini makam sahibi etmek değil, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapılmadan, her kararı CHP ailesiyle alarak, ortak akılla tek yumruk olmayı sağlamaktır. Bizler CHP’de bir makam ve koltuğa değil hizmetkarlığa adayız’’ dedi.

Demokrasinin bir güzelliği de gençlerde yaşandı ve mevcut ilçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Erdoğan ile yine kongrede rakip olarak çıkacak olan Tolga Apakçı yan yana çekilen resimde yer aldılar.

Gülseren Solmaz Altunal kimdir?

CHP Körfez’de daha önceki yönetim listesinde yer alan Gülseren Solmaz Altunal, 1978 Körfez doğumlu. Makine Teknikerliği mezunu olan Altunal, evli ve bir kız annesi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız