Siyaset

Körfez AK Parti'de Şener Söğüt görevi devr aldı

AKP Körfez teşkilatının 6’ncı Olağan kongresi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

25 Kasım 2017 Saat: 17:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.143 kez okunmuştur

Körfez AK Partide Şener Söğüt görevi devr aldı
Körfez AK Parti'de Şener Söğüt görevi devr aldı

AKP Körfez teşkilatının 6’ncı Olağan kongresi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AKP Körfez teşkilatının 6’ncı Olağan kongresi Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Osman Badem’in aday olmayacağını açıklamasının ardından Şener Söğüt tek aday olarak girdiği kongrede görevi teslim aldı. 431 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 25 kişilik ilçe yönetimi ve 47 il delegesi seçildi.

KATILIM YÜKSEKTİ

Düzenlenen AKP Körfez 6’ncı olağan kongresine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu , Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, eski AK Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, AK Parti eski Kocaeli Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, Körfez DP ilçe Başkanı Cemil Çoruh, SP Körfez İlçe Başkan vekili Mehmet Ali Tahtalı, Körfez Birleşik Esnaf Odalası Başkanı Yahya Öztürk,ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

HEM VEFA HEM VEDA GÜNÜ

Kongrede açılış konuşmasını gerçekleştiren mevcut başkan Osman Badem, “Bugün hem vefa hem de veda günü. Kongrenin ilçemize, partimize hayırlı olmasını diliyorum. Biz büyük bir aileyiz. Böyle büyük bir ailenin ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bugüne kadar görevimizi yürüttük. Bugüne kadar Körfez teşkilatı başımızı hiç yere eğdirmedi. 4 yıl 12 gün önce bu göreve geldim. Bu zamanda kadar ilçe başkanlarımız hep çıtayı yükselti. Diliyorum ki Şener bey kardeşimiz de çıtayı daha da yukarıya getirecektir. AK Parti’nin giriş kapısı var çıkış kapısı yok. Küskünlüğe ve kırgınlığa bizim partimizde yer yok” dedi.

ÇALIŞMAZSAK BİZİ ÇİĞNERLER

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu davaya çok emek veren kardeşlerimiz var. Bunların çoğu isimsiz kahramanlar. Son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. Güçlü olmaktan başka çaremiz yok. Barış, huzur, kalkınma istiyorsan cenge hazır olacaksın. Bu coğrafyada yaşamak istiyorsak ekonomin ve siyasetin her yönüyle güçlü olmak zorundayız. Çalışmaya durmadan devam edeceğiz yoksa her şeyimizi çiğnerler. Her türlü yalanı ve aldatmayı kullanırlar onlara inanmayacağız. İnsanız eksiklerimiz olabilir ama darılmak küsmek yok. Nöbet bizdeyse durmak yok” şeklinde konuştu.

BİZİM VEFAMIZ GÜÇLÜ

AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Körfez ilçesi benim gelin geldiğim, iki çocuğumun doğduğu güzel bir ilçemiz. Kongreler demokrasi havasında geçiyor. Kocaeli teşkilatları kıskanılan ve örnek gösterilen bir teşkilat. Bu konuda mütevazi olmayalım. Bugün Osman bey Şener bey arkadaşımıza bayrağı devredecek. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bayrağı teslim ederek işinizin biteceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bizim vefamız güçlüdür” ifadelerini kullandı.

BİZİ MAHÇUP ETMEDİ

Katırcıoğlu’nun ardından konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Birlik beraberlik içinde kongremizi gerçekleştiriyoruz. Osman kardeşime teşekkür ediyorum tam 4 Yıl 12 gün görev yaptı. En zor 3 yılda beraber omuz omuza mücadele ettik. Körfez’de bizi mahcup edecek bir harekette bulunmadı. Osman kardeşime emeğinden dolayı teşekkür ederim. Osman kardeşim en iyi noktalarda siyaset yapmak için yola devam edecektir. Körfez’de yönetim çıtayı yükseltti. Şener kardeşim de çıtayı yükseltmek için çok çalışacaktır” dedi.

AMPUL PATLAR DİYENLER PATLADI

Kongrede son olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise, “Körfez halkıyla gurur duyuyoruz. Şu Körfez’in dili olsa da 17 senede neler yaşandığını anlatsa. Partimizin ilk kurulduğu dönemde karalama kampanyası başlamıştı. AK Parti’nin genel başkanı muhtar bile olamaz diyorlardı. Onlar muhtarın kıymetini bilmiyorlar. İnanın o süreçte halkın gözündeki ışık bu hareketin başarılı olacağının göstergesiydi. Ampul yakında patlar diyenlerin hepsi patladı. AK Parti dimdik ayakta. Ülke iyiye gidiyor, Türkiye ’nin itibarı artıyor. Bırakın artık engellemeleri” diye konuştu.

UZAKLAŞAN DOST DÜŞMAN OLDU

Işık, “Millet iradesini sandıkta yansıtıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk defa 15 Temmuzda halk işi sandığa bırakmadan sokakta çözdü. Bu milletin asaletidir. Gerek bütün tedbirleri alacağız ve bir daha kimsenin böyle bir ihanete teşebbüs etmemesini sağlayacağız. Bu süreç AK Parti’nin güçlü teşkilatı olmasaydı Türkiye için çok kötü olurdu. Önümüzde çok zor bir 2019 var. Kendi işimizi kendimiz fena zorlaştırdık. Yüzde 50 artı 1 alamazsak iktidar olamayız. Uzaklaşan dost, düşman oldu. Bu söz her birimiz için kulağımıza küpe olsun” şeklinde konuştu.

50 YATAKLI YENİ BİNA

Körfez eğitim şehri haline geliyor diyen Işık, “Önceden Hereke kalesinin yıkılmayan çok az duvarı vardı şimdi ise bütün ihtişamıyla ortaya çıkmış durumda. Hastanemize de 50 yataklı yeni bina yapacağız. Hiçbir ayrımız gayrımız yok. Tüm kamu yatırımlarını mercek altına alıyoruz. Kazanan Körfez ve Kocaeli oluyor. Körfez istikrarlı bir ilçe. Osman kardeşimiz bizi hiç mahcup etmedi. Bugün görevini devrediyor. Osman kardeşimizi bir kenara bırakmayacağız. Siyasette yol yürümeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

ŞENER SÖĞÜT’ÜN LİSTESİ

YÖNETİM

Şener Söğüt, Abdullah Cildan, Adem Tetik, Aslan Yazıcı, Aysun Demir,Cantuğ Baş, Erdal Durmuş, Fatih Yalçın, Fehmi Öztürk, Hüseyin Tunç, İbrahim Çırpan, Kadir Alçık, Mete Bilgin, Miray Basa,Nilgün Çakır, Nurettin Okudan, Perihan Tuç, Ramazan Tuna, Selami Tanış, Sevil Özbek, Şaban Aydın, Tekin Kara, Türkay Kaya, Yusuf Eryarsoy, Ziya Baykara.

İL DELEGELERİ

Şener Söğüt, Osman Badem, İsmail Baran, Yunus Pehlivan, Selahattin Kabadayıoğlu, Faruk Denli, Esener Maçil, Nurettin Yıldırım, Mehmet Şendoğan, Muhammet Saraç, Ali Çakır, Abdülkadir Düzgün, Ahmet Yağız, Hüseyin Demir, Haydar Yıldırım, Mehmet Allak, Zekeriya Çetin, İsmail Uludağ, Recep Şen, Mehmet Bulut, Ömer Güney, Enver Alçık, Osman Yavuz, Üzeyir Kökçam, İsa Yıldırım, Hale Baştopçu, Tuba Kaya, Nalan Erkan, Ayşe Nur Çerit, Merve Helvacı, Hüseyin Erdem, Doğan Orak, Nimet Yazıcı, Muhammed Özkarataş, İmdat Meral, Bahadır İlbilge, Mürsel Kazma, Murat Yıldırım, Mehmet Sayım, Fahrettin Koçak, Üzeyir Uğur, Abdulvahap Mete, Kenan Yuca, Orhan Kurhan, Selim Çalışkan, Yusuf Dönmez, Engin Öztürk.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız