Siyaset

Tarhan; "Kandıra gölet cehennemine döndü

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan geçtiğimiz günlerde Kandıra’ya giderek vatandaşın sorunlarını dinledi

28 Eylül 2017 Saat: 15:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 361 kez okunmuştur

Tarhan; Kandıra gölet cehennemine döndü
Tarhan; "Kandıra gölet cehennemine döndü

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan geçtiğimiz günlerde Kandıra’ya giderek vatandaşlarla bir arata geldi, sorunlarını dinledi. Tarhan Kandıra’nın yapılan göletlerle bir gölet cehennemine çevrildiğini belirterek vatandaşın da sıkıntılarla uğraşmak durumunda kaldığını belirtti.

FINDIK ÜRETİCİSİ GÜLECEK

Tahsin Tarhan burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Fındık ile ilgili en etkili politikaları biz üretmeye çalışıyoruz. Giresun'da büyük mitingi gerçekleştirdik. Ordu'dan Giresun'a fındık için yürüdük. Genel Başkanımızın fındık için açıkladığı 6 madde baz alınırsa fındık üreticisinin yüzü gülmeye başlayacaktır.

KANDIRALI RAHATSIZ

Maalesef Kandıra, gölet cehennemine dönmüş durumda. Kandıralı bu durumdan rahatsız ama hiç bir yerel yönetici vatandaşın ne düşündüğünü dinlemiyor. Sürekli olarak bir yenisi yapılan göletlerden dolayı nem oranı artıyor ve küf ortaya çıkıyor. Sebzeden, meyveye, doğal yaşam alanından nefes alınan havaya kadar yaşamı olumsuz bir şekilde etkiliyor. Vatandaş küf sorunu mücadele etmek zorunda kalıyor.

MİLLET MAĞDUR EDİLDİ

Kandıra'yı gölet cehennemine çevirdikleri yetmezmiş gibi vatandaşın parasını da ödemiyorlar. Merkez Erikli Köyü, Hediyeli Köyü, Çerçili Köyü'nde baraj yapımı için istimlak edilmiş araziler var ama vatandaşa bir kuruş ödeme yapılmamış millet mağdur edilmiş. Yıllardan beri tarım arazisinde ısrar edilmesinin hiç bir anlamı yok Kandıra Gıda OSB'nin işlevselliği arttırılsa vatandaşın yüzü bir nebze olsun gülecek ama maalesef sürekli yanlış yapıp kandırılmaya ve aldatılmaya alışkın genel ve yerel siyasiler yüzünden vatandaş mağdur olmaya devam ediyor.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız