Sağlık

Körfeze dev yatırım...İmzalar atıldı

Körfez Belediyesi tarafından Körfez Devlet Hastanesi’nin ek binası için 13 Milyon TL harcanacak. Hastane 2018 yılında hizmete girecek

8 Haziran 2017 Saat: 22:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 612 kez okunmuştur

Körfeze dev yatırım...İmzalar atıldı
Körfeze dev yatırım...İmzalar atıldı
Körfez Belediyesi tarafından Körfez Devlet Hastanesi’nin ek binası için 13 Milyon TL harcanacak. Hastane 2018 yılında hizmete girecek

Körfez İlçesi’nde son yıllarda Körfez Devlet Hastanesi’nin yeterli olmamasından dolayı sorunlar yaşanıyordu. Körfez Belediye ile Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği arasında yapılan görüşmeler neticesinde devlet hastanesine ek bina yapılması yönünde anlaşmaya varıldı. Toplamda 75 yataklı olacak olan ek hastane binası için 13 Milyon TL yatırım yapılacak.

2018 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Körfez Belediyesi toplantı salonunda yapılan imza töreninde Belediye Başkanı İsmail Baran “Yapılacak olan hastane ilçemize yakışacaktır. Sağlık alanında ülke genelinde önemli yatırımlar yapılmaktadır. Sanayinin olduğu ilçemizde hastanemizin daha iyi olması gerekmektedir. Mevcut hastane hizmete cevap veremiyordu. Hastane belediyemiz tarafından yapılarak Sağlık Bakanlığı’nın hizmetine sunulacaktır. Hastanemizin temeli bu sene atılacak 2018 yılında hizmete girecektir” dedi.

SON SİSTEM YATIRIM

Son 2.5 yıldır Körfez Devlet Hastanesi için çalışma yapıyoruz diyen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney “Mevcut bina yeterli hizmet üretmemektedir. Yeni bina yapılması kaçınılmazdır. Belediye tarafından yapılacak olan bina Sağlık Bakanlığı’na verilecektir. 75 yataklı olacak olan hastanede son sistem sağlık yatırımları yapılacak” açıklamasında bulundu.

13 MİLYON TL

Körfez Kaymakamı Dr.Hasan Hüseyin Can ise “Hastanemizde fedakarlıklar içerisinde hizmet verilmektedir. Fiziki yapısının iyileştirilmesi gerektiği ortaya çıkmıştır. Belediyemi ülke genelinde çok önemli bir yere sahiptir. Merkez idareye her zaman destek vermektedir. Merkez idareden böyle bir yatırım beklememiz durumunda 5-10 yıl daha yatırım gecikebilirdi. İlçemiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Körfez Devlet Hastanesi ek hizmet binası için 13 Milyon TL harcanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız