Sağlık

Karamürsel'de palyatif merkezi açıldı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlui Karamürsel Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi'nin açılışını gerçekleşti.

22 Kasım 2016 Saat: 21:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 683 kez okunmuştur

Karamürselde palyatif merkezi açıldı
Karamürsel'de palyatif merkezi açıldı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlui Karamürsel Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi'nin açılışını gerçekleşti.

Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaları tedavi etmek üzereaçılan Palyatif Bakım Ünitesinin 6’ncısının açılış töreni Karamürsel Devlet Hastanesi’nde, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Karamürsel Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine; Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlık Müdürü Dr. Sinan Öztürk, Karamürsel Devlet Hastanesi Müdürü Ali Sabit Uçar, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı,Kamu Hastaneleri Birliği İdari İşler Başkanı Op.Dr.Muhammet Çoşkun Gülerve hastane görevlileri katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol ErgüneyKaramürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğluve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın konuşmalarının ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmasında; “İnsana dönük hizmetimizde, insanı merkeze alan kamu yönetim anlayışımızda bugün çok önemli bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz. Konusu insan olduğu için çok önem verdiğimiz bir hizmet. Bizim anlayışımız “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dır. Her ne yapıyorsak, hangi alanda çalışıyorsak hedefimiz insanımızın bugününü dünden daha iyi yapmak, yarınını da daha iyi yere taşımaktır. Kamu hizmet kalitesini, kamu hizmet kapasitesini her geçen gün daha iyiye, güzele ve yükseğe taşıyoruz. Türkiye nezdinde örnek bir kimlikle her alanda kamu hizmetlerinden yerel hizmetlere kadar yaşam kalitesini çok iyi yerlere taşıyoruz. Karamürsel İlçemiz’ de belde olarak ve de özellikle yaz aylarında artık  Türkiye'nin marka bir ilçesi olarak, altyapıdan üst yapıya kadar,  eğitimden sağlığa kadar,  yerel ölçekten merkezi yatırımlara kadar aynı çizgiyi yakalıyoruz çok şükür. Sağlıkta da İlimizin genelinde yapılan büyük yatırımlarımız var. Karamürsel Devlet hastanemizin altyapısını da uyumlu hale getirmek çok önemli bir hedefimizdir. Palyatif Bakım Merkezi bizim için çok önemli bir hizmettir. Allah hastaların hepsine sabır ve şifa versin. Hastalığın türü, hastamızın adı ne olursa olsun devletimize emanettir. Yatak sayısında 74'ü bulduk, Türkiye'de bu alanda en öndeyiz. Başta bütün bu hizmetlerde bizleri yönlendiren, çok büyük destek veren Sayın Bakanımız Fikri Işık’a, yerel yönetimde iş birliği yaptığımız Büyükşehir Belediyesi Başkanım Sayın İbrahim  Karaosmanoğlu’na, bütün bu çabada seferberlikte yer alan Kaymakamlarıma, İlçe Belediye Başkanlarıma ve Kamu Hastanesi Genel Sekreterinden sağlık sektöründe çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. İnsanımıza, Karamürsel İlçemize ve ilimize hayırlı olsun.”dileklerinde bulundu. Vali Güzeloğlu sabırla görev yapan tüm personele kolaylıklar temennisinde bulunarak, tüm hastalara şifalar diledi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu Konuşmalarının ardından Protokol ve Hastane Yöneticileri ile birlikte açılış kurdelesini keserek, açılışı gerçekleştirdiler.

Açılışın ardından Palyatif bakım ünitesini gezen Vali Hasan Basri Güzeloğlu   hastalara  çiçek vererek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu  daha sonra“Dünya Diş Hekimler Günü”nedeniyle hastanede görev yapan diş hekimlerinin gününü kutlayarak, onlara çiçek verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız