Sağlık

Körfez Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi Açıldı

Körfez Devlet Hastanesi 10 yatak, 7 sağlık personeli ve 1 veri giriş elemanıyla hizmet verecek olan Palyatif Bakım Merkezi açılışı yapıld

4 Kasım 2016 Saat: 20:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.311 kez okunmuştur

Körfez Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi Açıldı
Körfez Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi Açıldı

Körfez Devlet Hastanesi 10 yatak, 7 sağlık personeli ve 1 veri giriş elemanıyla hizmet verecek olan Palyatif Bakım Merkezi açılışı yapıldı. Açılışa; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk, Kocaeli İl Sağlık Müdür Yardımcısı Vedat Tortumluoğlu, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Muhammed Coşkun Güler, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü İdari kadrosu ile Kocaeli’de bulunan hastanelerimizin Yönetici ve İdari Kadroları katıldı.

TEMEL HEDEF "HASTALARIN YILLARINA YAŞAM KATMAK"

Günümüz sağlık sisteminde “hastanız için yapabileceğimiz bir şey yok, alın evinize götürün” anlayışı artık sona ermiş olup, “sizin için yapabileceğimiz bir şey hep var” anlayışı yaygın olarak benimsenmiştir. Temel hedef, hastaların yıllarına yaşam katmaktır.

PALYATİF BAKIM NEDİR?

Palyatif bakım, disiplinler arası bir oluşum olup, farklı uzmanlık alanlarından deneyimli doktorlar, uzman hemşireler, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, diğer meslek grupları ve gönüllüler arasındaki işbirliğine dayanır. Hastanın kendi dileklerini de dikkate alarak, sağlık sunucuları ile birlikte hizmet sunabilmektir.

Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaların tedavi edildiği palyatif bakım merkezlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır.  Kandıra, Karamürsel, Darıca Farabi, Kocaeli, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin ardından Körfez Devlet Hastanesinde de hizmet verilmeye başlanmıştır.

AÇILIŞA GENİŞ KATILIM

Kocaeli İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan KAPLAN ve Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın konuşmalarının ardından açılan Körfez Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi; 10 yatak 7 sağlık personeli  ve 1 veri giriş elemanıyla hizmet verecek olup sorumluluğu Anestezi Uzmanı Semih Özdil tarafından yürütülecektir. Hasta ve yakınlarının rahat bir ortamda dinlenebilmesi ve vakit geçirebilmeleri amacıyla meşguliyet odası mevcuttur.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız