Sağlık

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pilot Uygulama

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nca Türkiye’de sadece 10 hastanede başlatılan Ameliyathane-Yoğun Bakım önünde hasta yakınlarına sözlü ve yazılı bilgilendirme hizmetleri Derince Eğitim ve Araşt

26 Ekim 2016 Saat: 14:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.125 kez okunmuştur

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pilot Uygulama
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pilot Uygulama

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nca Türkiye’de sadece 10 hastanede başlatılan Ameliyathane-Yoğun Bakım önünde hasta yakınlarına sözlü ve yazılı bilgilendirme hizmetleri Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devreye girdi.

Kocaeli’nin en büyük hastanelerinden olan Marmara bölgesine hizmet veren aynı zamanda Türkiye’nin tüm illerinden hasta kabul eden, Sağlık Bakanlığı Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile modern ve kaliteli sağlık hizmetlerini her açıdan daha iyi bir noktaya taşınmasını hedefleyen kurumumuz, Bakanlığımızın pilot uygulaması kapsamında zemin katta bulunan ameliyathane ve yoğun bakım hastalarının yakınlarını bilgilendirme alanı hizmete girdi.

Hasta Yakınları Memnun…

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reanimasyon yoğun bakım ünitesinde babasının 3 gündür tedavi gördüğünü söyleyen Gönül ÇİFTÇİ memnuniyetini dile getirirken ‘’Hastamız yoğun bakımda olduğu için dışarıda bekliyoruz. Burada rahatça bekleyeceğimiz alanlar var. Hastamızı bilgilendirme ekranından takip edebiliyoruz. Çalışanlar güler yüzlü ve bize yardımcı oluyorlar. Sağlık Bakanlığına ve buradaki tüm çalışanlara teşekkürler’’ dedi.

Artık Hasta Yakınları Merak Etmeyecekler…

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa GÜNEŞ ‘’Hasta sağlığı açısından giriş ve çıkışların hasta yakınlarına kapalı olan, özellikli birimlerden oluşan ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde yatmakta olan hastalarının durumunu merak eden hasta yakınları için düzenlenen alanlarımız hizmete açılmıştır. Hasta yakınlarımızın bilgilendirme ekranlarından yararlanarak bilgi aldığı, ilerleyen süreçte de görüntülü iletişim kurulmasına olanak verecek olan donanımların hizmete girmesiyle, hem hastalarını görebilecek aynı zamanda yoğun bakım danışma alanındaki danışma personelinden hastaları hakkında bilgi alabilecekler’’ diye konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız