Sağlık

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde Görevli Teknisyenden Önemli Buluş

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görev yapmakta olan Uğur AKBAŞ isimli teknisyen önemli bir başarıya imza attı. Sterilizasyon ünitesinde, buharlı sterilizasyon gerçekleştiren buhar otoklavlarında, kullanılan su

7 Ekim 2016 Saat: 13:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 538 kez okunmuştur

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde Görevli Teknisyenden Önemli Buluş
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde Görevli Teknisyenden Önemli Buluş

Geçen yıl yaptığı patent başvurusu sonrası, Türk Patent Enstitüsü tarafından başvurusu onaylanarak, 10 yıl süreli patent hakları Uğur AKBAŞ’a verilmiştir.

Uğur AKBAŞ’ın bu başarılı çalışmaları Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiş, Hastane Başhekimi Prof.Dr.Zafer CANTÜRK tarafından kuruma ulaşan Patent Belgesi kendisine takdim edilmiştir.

Başhekim Prof.Dr. Zafer Cantürk bu sistem ile günlük yaklaşık 70 ton, aylık ise yaklaşık 2300 ton su tasarrufunu sağladıklarını, hastane olarak tüm sağlık çalışanlarının bilimsel çalışmalarına destek verdiklerini, inovasyonun, toplumların gelişimi açısından önemli olduğunu, dünya genelinde yaşanan su sıkıntısının gelecek yıllarda daha ileri boyutlara ulaşacağını ve içme/kullanım suyu tasarrufuna yönelik bilimsel çalışmaların artması gerektiğini vurgulayarak, Uğur AKBAŞ’ı bu konuda göstermiş olduğu başarıları için tüm Kocaeli Üniversitesi adına tebrik etti.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız