Sağlık

” Ergüney: fazla et tüketmeyin

11 Eylül 2016 Saat: 17:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.210 kez okunmuştur

” Ergüney: fazla et tüketmeyin
” Ergüney: fazla et tüketmeyin

KOCAELİ KAMU HASTANELERİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ERKEN MAAŞ

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, bayram öncesi sağlık tesislerinde çalışan personele ve vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney, kamu hastanelerinde görevli tüm memur ve taşeron çalışanların maaşları, hak edişleri ile birlikte bayram öncesi ödendiğini belirtti. İlimizdeki sağlık tesislerinde çalışan taşeron, kadrolu memur ayırt etmeksizin tamamı yaklaşan bayram öncesi maaşlarını ve ek ödemelerini aldı. Bu sayede kamu hastanelerinde çalışan hiçbir personelin bayramda mağdur olmaması sağlandı.

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney şunları ifade etti; “Toplumsal ve kutsal değerlerin canlı tutulması ve etkin yaşanması açısından büyük önem taşıyan bu kutsal günlere bir kez daha erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Huzurlu ve sağlıklı bir şekilde hayatımızı idame ettirebilmemiz için bizlere değer katan ilimizdeki sağlık çalışanlarının bakanlığımızın da öngörüsü üzerine maaşlarını ve taşeron çalışanlarımızın aylık hak edişlerini erken yatırarak aileleri ve sevdikleriyle bayramı daha huzurlu, mutlu bir şekilde geçirmelerine destek olacağız”dedi.

KURBAN BAYRAMINDA BİLİNÇLİ KESİM VE ET TÜKETİMİNE DİKKAT

Kurban Bayramında et tüketiminin arttığını ifade eden Ergüney, “bu durum hipertansiyon, diyabet ve mide problemleri yaşayanlarda ve ileri yaşlardaki kişilerde ekstra sağlık sorunu yaratabilir. Bayramda fazla miktarda et tüketiminden halkımız kaçınılmalı. Bir önemli husus ise kurban bayramı boyunca emniyetsiz ve tedbirsiz  kesilen hayvanlar cerrahi vakalara yol açabiliyor. Hastanelerimizin acil servisleri olası vakalar üzerine hazırlıklarını tamamlayarak bayram boyunca 7/24 vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerine devam edecek. Ancak halkımızdan da kurban kesimi sırasında dikkatli olmalarını istiyor ve kurban kesimlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını öneriyoruz.

YOLUN SONUNDA SAĞLICAKLA SEVDİKLERİNİZLE BULUŞUN

9 günlük bayram tatilinde, şehirlerarası yolculuk yapacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, yorgun araç kullanmamaları ve aşırı hızdan kaçınmaları olası kazaların önlenmesi açısından etkili olacaktır. Yolculuklarımızda bu hususlara dikkat edersek yolun sonunda sağlıklı bir şekilde sevdiklerimizle buluşabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle;

Kurban bayramı öncesi şehit ve gazi ailelerimiz başta olmak üzere tüm çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını kutluyor, gazilerimize acil şifalar, emniyet güçlerimize ve ordumuza muvaffakiyetler diliyorum”

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız