Sağlık

Özel Körfez Marmara Hastanesinden anlamlı sergi

8 Haziran 2016 Saat: 13:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 706 kez okunmuştur

Özel Körfez Marmara Hastanesinden anlamlı sergi
Özel Körfez Marmara Hastanesinden anlamlı sergi

Özel Körfez Marmara Hastanesi Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için çocuklar tarafından  hazırlanan‘’Serebral Palsi’li insanların gözünden dünyayı çiz!’’ resim sergisinin  açılışını gerçekleştirdi.

 

Özel Körfez Marmara Hastanesinde açılan, Serebral Palsi’li ve Serebral Palsi hastalığı anlatılmış çocukların hazırlamış olduğu serginin açılışına, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Özel Körfez Marmara Hastanesi Genel Müdürü Esener Maçil, Hastane yönetimi ve hekimleri, Özel Seymen Koleji Müdürü Yasemin Demirkol, öğretmenleri ve öğrencileri, Özel Verimli Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sevgi Akgül Özkan öğretmenleri ve öğrencileri, Serebral Palsi’li çocuklar ile aileleri katıldı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Özel Körfez Marmara Hastanesi Genel Müdürü Esener Maçil; ‘Serebral Palsi’ li kişilerin beden sağlıklarının yanı sıra ruh sağlıklarını da önemsiyoruz. Topluma karışmaları için elimizden gelen ilgi ve desteği sağlıyoruz. Bu projenin amacı: Geleceğin hayata yön vericilerinde (öğrencilerimizde) farkındalık yaratmak ve Serebral Palsi’ den yola çıkarak tüm engelli insanların ya da en azından bir tanesinin hayatına dokunmalarını sağlamak. Yani yaşamın her alanını paylaşmak, aynı parkta oynayabilmek, aynı yolda yürüyebilmek, aynı sınıfta ders görebilmek için neler yapılabileceğini anlamalarını ve fikir üretmelerini sağlamak. Biz, Özel Körfez Marmara Hastanesi olarak vermiş olduğumuz kaliteli sağlık hizmetinin yanısıra, yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projeleri ile bölgede fark yaratmaya devam edeceğiz. Özel Seymen Koleji’ne çevremizdeki rehabilitasyon merkezlerine ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’dedi.

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK!

Program öncesinde konuşma yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Koray Çoğul; ‘’Serebral Palsi’li insanlar hayatları boyunca yaşamlarının düzenlenmesine, özel ilgi ve eğitime yani rehabilitasyona ihtiyaç duyarlar. Erken rehabilitasyon, hayata tutunmalarını, bağımsız yaşamalarını kolaylaştırır. Toplumda yer edinebilmek, hayata karışabilmek, eşit şartlar altında yaşamak ister ve birçok şey başarabilirler. Bu sergide o başarılardan sadece birisi.’’dedi.

 

SEREBRAL PALSİ’Lİ ÇOCUKLARDAN HEDİYE!


Yapılan konuşmalar  sonrasında protokol tarafından  ‘’Serebral Palsi’li insanların gözünden dünyayı çiz!’’ resim sergisinin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesimi sonrasında konuklar hep birlikte sergiyi gezerek eserleri inceledi ve bilgi edindi. Resimleri yapan çocuklara Özel Körfez Marmara Hastanesi tarafından hediyeler verildi. Serebral Palsi hastalığı olan çocuklar Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a ve Özel Körfez Marmara Hastanesi Genel Müdürü Esener Maçil’e çizmiş oldukları resimleri hediye etti. Protokol açılış sonrası yatan hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sergi, 10 Haziran Cuma gününe kadar hastanede ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız