Sağlık

Derince Başhekimi göreve başladı

18 Mayıs 2016 Saat: 02:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 726 kez okunmuştur

Derince Başhekimi göreve başladı
Derince Başhekimi göreve başladı

Doç.Dr.Soner Şahin’in Medikal Park Hastanesi’ne geçmesinden sonra boşalan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim görevine atanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Üroloji Uzmanı Doç.Dr. Mustafa Güneş, bugün görevine resmen başladı.

Doç.Dr. Güneş’in göreve başlaması sırasında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Doç.Dr. Başhekimlik görevini vekaleten yürüten Dr.Ahmet Sarıışık ile yöneticiler katıldı.


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nin deprem sonrası yenilendikten sonra hizmete alınan ilimizin en büyük hastanesi olduğunu belirtti, “Araştırma Hastanesi olması için çok emek harcandı. Bu hastanede hep ilkler oldu; ilk yanık merkezi Türkiye’nin sayılı yanık merkezlerinden birisidir. Yaklaşık 20 gün önce Doç Dr. Soner Şahin görevinden ayrılıp özel bir hastaneye geçiş yaptı. Soner Bey’e ve hizmeti geçen yöneticilere teşekkür ediyorum. Daha üst düzey nitelikli hizmetlere imza atacağına inanıyoruz, bizde destek vereceğiz ve elbirliği ile çalışacağız.” dedi.


Vekaleten görevi yürüttüğünü belirten Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi   Başhekim Yardımcısı Dr.Sarıışık, Doç.Dr. Güneş’in,  akademisyenliği ve hekimliği ile hizmet edeceğini söyledi.


Doç.Dr. Mustafa Güneş, göreve başlarken yaptığı konuşmada, geçmişte hizmet eden başhekim, yönetici ve halen çalışanlara teşekkür etti. “Bu bir bayrak yarışıdır; bugün sıra bizde. Kocaeli’nin hasta yükünün büyük bölümünü taşıyan hastanede görev yapmanın zorluğunu biliyorum. Kocaeli halkına en güzel hizmeti sunmak için gayret edeceğiz. En büyük amacım, akademik kadroyu artırmak, en güzel hizmeti yapmak olacaktır.” dedi.

DOÇ.DR. MUSTAFA GÜNEŞ:
1967 yılında Elazığ Karakoçan ilçesinde dünyaya gelen Doç.Dr. Güneş, İlk öğreminini Elazığ Yurtbaşı Köyü’nde, orta-lise öğrenimini Elazığ İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Doç.Dr.Mustafa Güneş, 1999-2000 yılları arasında Bingöl’de hekim olarak çalıştı.2000  yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD ihtisasına başladı. Van Devlet Hastanesi ve Özel hastanelerde çalıştıktan sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Üroloji AD’de yardımcı doçent olarak başladı. 2014 yılında doçent oldu. Doç.Dr. Güneş, evli ve 3 çocuk babası.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız