Sağlık

VARİS TEDAVİSİNDE SON TEKNOLOJİ DERİNCEDE

30 Haziran 2015 Saat: 11:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.377 kez okunmuştur

VARİS TEDAVİSİNDE SON TEKNOLOJİ DERİNCEDE
VARİS TEDAVİSİNDE SON TEKNOLOJİ DERİNCEDE

İlimiz Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinin Kocaeli’de açık kalp ameliyatlarında olduğu gibi varis alanında da en son teknolojik yöntemlerin uygulandığı bir refarans  merkezi olarak hizmet veriyor.

Varis tedavisindeki en son teknolojilerden biri olan köpük –yapıştırıcı tedavisi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Doç. Dr. Atike Tekeli Kunt ‘un ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Kalp Damar Cerrahisi Kiniği adına Dr. Orhan Fındık yaptığı açıklamada; ‘’Varis günümüzün hastalığı, toplumumuzun önemli bir çoğunluğu özellikle kadınlar varis hastalığının neden olduğu belirtilerden sıkıntı çekmektedir. Uzun süre ayakta çalışma ihtiyacı duyulan mesleklerde de varis hastalığı çok sık görülmektedir. Aileden geçiş özelliği de bulunmaktadır.  Varis tedavisinde; hastalıklı olan damarın açık olarak (stripping) çıkartılması, lazer, radyofrekans ve en son olarak da köpük-yapıştırıcı yöntemi kliniğimizde uygulanmaktadır. Hastalarımızda yaptığımız tetkikler sonucunda, hangi yöntem hastamız için uygunsa o yöntem tedavi şekli olarak uygulanmaktadır. Köpük-yapıştırıcı yönteminde hastalarımıza genel yada spinal anestezi uygulamıyoruz. Hastalarımız hastanede yatmıyorlar. İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürüyor ve hastalarımız 2 saat sonra taburcu oluyorlar. Hastalarımızın bacaklarında dikiş izi, morarma ve kızarma gibi şikayetleri olmuyor. Sağlıklı bir şekilde günlük aktivitelerine devam ediyorlar.’’ dedi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız