Sağlık

Yılın hekimleri belli oldu

19 Mart 2015 Saat: 22:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.181 kez okunmuştur

Yılın hekimleri belli oldu
Yılın hekimleri belli oldu

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr.Mürsel Durmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Harun Öz, Sağlık Bakanlığı Saha Gözlemcisi Dr.Necdet Filiz katıldı. İyi hekim olmanın kolay olmadığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Durmaz, “Hekimlerimizin hikayeliştirilmemiş çok hikayeleri vardır. Emeğe, bilgiye saygı göstermek önemlidir; hastalarımız doktorlara teşekkürü çok görmesinler.”dedi.

Bu yılın doktoru olarak 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde görev yapan Dr.Levent Karakuş ile İzmit Seka Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Dr. Abdülkadir Oruç seçildi.

112 Komuta Kontrol Merkezi’nde görevini yapan ve kendisine zarar vermek amacıyla ilaç almayı düşünen bir hastayı ikna etmeye çalışarak, ısrarlı çabaları sonucu hastayı müdahale için hastaneye naklettirmeyi ve hayata bağlamayı başaran Dr.Levent Karakuş ile binlerce hastanın iyilişmek için beklediği organ bağışında yaptığı çalışmalarla İzmit Seka Devlet Hastanesi’nin ülkemizde bağışçı ilk 10 hastane arasına girmesinde büyük emeği olan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Dr.Abdülkadir Oruç’a yılın doktorları olmaları nedeniyle plaket verildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız