Sağlık

Akademi Hastanesine dev açılış

29 Ekim 2014 Saat: 17:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.043 kez okunmuştur

Akademi Hastanesine dev açılış
Akademi Hastanesine dev açılış

Kubilay Kırman’ın sahibi olduğu Kocaeli’nin ilk tam teşekküllü özel hastanesi olan Akademi Hastanesi’nin yeni binasının resmi açılışı yapıldı. D-100 Karayolu üzerinde Yahya Kaptan ışıklarının karşısında hizmet verecek olan yeni bina 12 milyon liraya mal oldu. Hastane bir günde bin 100 hastayı ayakta tedavi etme ve 40 ameliyat yapma kapasitesine sahip. 350 çalışanı bulunan hastane, 114 yatak kapasiteli.


PROTOKOL AKIN ETTİ
Açılış törenine; CHP Kocaeli milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Başkiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Prof. Dr Birgün Sönmez, CHP’li Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya ve Alpaslan Seymen katıldı.


12 MİLYONLUK YATIRIM
İzmit merkezde kurulduğu zaman 8 branşta 10 hekim ile hizmet veren hastane yeni binada 25 branşta 50 hekim ile hizmet vermeye başladı. 7 bin 500 metrekare alan üzerinde 12 bin 500 metrekare kullanım alanına sahip olan hastane, 12 milyon lira gibi büyük bir bütçe ile yapıldı. Hastanede 32 poliklinik odası, 1 adet kardiyosküler ve 3 adet genel ameliyathane, 2 doğumhane, 19 genel yoğun bakım, 18 yeni doğan yoğun bakım, 6 adet müşahede odası, 5 KVC yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Hastane bu büyüklüğü ile bir günde bin 100 hastayı ayakta tedavi edecek ve 40 ameliyat gerçekleştirebilecek.


BABA NASİHATİYLE YOLA ÇIKTIM
Açılış konuşmasını yapan hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Kırman, “Baba nasihatiyle geldiğimiz Kocaeli’nin ilk tam teşekkülü hastanesini kurduk” dedi. Kırman, “Tüm branşlarda sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmaları olduğunu söyledi. Hastanenin teknik alt yapısı ile tüm ameliyatları yaptıklarını ifade eden Kırman, “14 yıldır insan sağlığını düşünerek çıktığımız bu yolda hiç yalnız bırakılmadım. Bu hastaneyi 8,5 ayda inşa eden mimar dostum ve tüm işçilerine çok teşekkür ediyorum. Bu eser verilen destekle inşa edildi. Bu gurur sizlerin ve şehrindir” dedi.


KENTİN KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYUYOR
Kırman’ın ardından sırasıyla Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Vali Güzeloğlu birer konuşma yaptı. Ayaz, hastanenin mimari açıdan Başiskele’ye güzellik kattığını söylerken Karaosmanoğlu, sağlık alanında önemli yollar kat edildiğini ifade etti. Vali Güzeloğlu ise, “Bu tesis sağlıklı ve gelişmiş bir kentin kimliğini ortaya koyuyor. Kocaeli diğer alanlarda da gelişmiş bir kenttir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız