Sağlık

Derince’de ‘Ebola’ alarmı!

21 Ekim 2014 Saat: 13:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.312 kez okunmuştur

Derince’de ‘Ebola’ alarmı!
Derince’de ‘Ebola’ alarmı!

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne ‘Ebola” şüphesi ile başvuran yabancı uyruklu bir şahıs Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede olağanüstü hal ilan edildi.

Sabah saatlerinde yüksek ateş şikayetleriyle Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne gelen biri yabancı uyruklu iki hasta büyük paniğe neden oldu. Doktorlar hastanın ebola şüphesi kapmasından şüphelendi. Acil servis hemen boşaltıldı ve kapılar kapatıldı, acil servis karantina altına alındı. Ebola şüphesi olan hastalardan biri Mısır'da çalıştığı belirtilen bir Türk işçi. Diğer hastanın ise Türk olduğu,

DERİNCE’YE SEVK

Ebola şüphesi ile tedavi altına alınan hastalardan biri daha sonra Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastane’nde de olağanüstü hal ilan edildi. Personele koruyucu kıyafet ve maske dağıtıldı. Acil Servis kapatılırken hastalar hastanenin diğer bölümlerine yönlendirildi. Ambulans dahil hiç bir aracın daha sokulmadığı acil serviste tam teyakkuza geçilmiş durumda Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli’nde Ebola virüsü için referans hastane olarak belirlenmişti.

“ŞU ANDA BU BİR ŞÜPHE”

Kocaeli Hastaneler Birliği Başkanı Hasan Aydınlık yaptığı açıklamada iki hastanın belirlendiği doğrulayarak şunları söyledi:  "İlimizde Sağlık Bakanlığımızın prosedürlerine uygun bir şekilde şüphe duyulan hastalar Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde inceleme altına alınacak. İzole edilmiş vaziyette ve enfeksiyonel hastalıkları uzmanımızın algoritmaya uygun bir şekilde gerçekleştirilen işlem 2-3 gün arasında, inceleme sonuçları çıkacak. Şu anda bu bir şüphe. Biz çok düşük bir ihtimal bile olsa konuyu ne gerekiyorsa bakanlığımızın algoritmasına uygun yönetmekteyiz. Bu şüphe gerekli tetkikler yapılması için kan numuleri incelenmeye başlandı. 2-3 gün arasında sonuçlar çıkıyor. Bu süre içersinde hastalarımızın izolasyanu devam diyor."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız