Sağlık

Şenol Ergüney resmen İl sağlık müdürü oldu

Sağlıkta dönüşüm süreci nedeniyle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri iken Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli İl Sağlık Müdürü olarak atanan Op.Dr. Şenol Ergüney görevi Uzm.Dr. Mürsel Durmaz'dan devraldı.

22 Kasım 2017 Saat: 16:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 662 kez okunmuştur

Şenol Ergüney resmen İl sağlık müdürü oldu
Şenol Ergüney resmen İl sağlık müdürü oldu

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında İl SağlıkMüdürlüğü üç ana müdürlüğe bölünmesinin ardından yaşanan sıkıntıların ortadan kalkması için 2 ay önce çıkartılan KHK ile sağlık alanındaki müdürlükler yeniden tek çatı altında toplandı. İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 3 müdürlük adı altında hizmet veren sağlık alanı yeniden İl Sağlık Müdürlüğü adı altında toplandı. 3 aydır devam eden yapılanma İl Sağlık Müdürlüğü’ne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney’in atanması ile tamamlandı.

Benim için çok önemlidir

Ergüney’in atamasının yapılması sonrası dün İl Sağlık Müdürlüğü’nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz görevini Dr. Şenol Ergüney’e devretti. 3 müdürlükte görev yapan müdür yardımcılarının katılımı ile gerçekleştirilen törende, Durmaz görevini Ergüney’e devretti. Kocaeli önemli bir kültürel mirasa sahip önemli illerden biri diyen Ergüney, “ Türkiye ’nin önemli illerinden biri olan Kocaeli’de görev almak benim için çok önemlidir” dedi.

Birçok projemiz var

Ergüney, “Görevi en iyi şekilde yerine getirmek içi elimizden geleni yapacağız. Kocaeli’de son 15 yıldır sağlık yönetimi çok uyumlu oldu. Sorumluluğu yüksek bir görev. Kurumlar arasında sinerji gerekiyor. 10 bine yakın personeli olan bir kurum. Geçmişten gelen tecrübelerimizi ve bizden önceki arkadaşlarımızın öneri ve bilgi birileri ile çalışacağız. Müdürlüğümüzün başarılı çalışmalarından dolayı kurumsal bir bilgi birikimi de var. Bunların ışığında elimizden geleni yapacağız. Birçok projemiz var. Önümüzdeki aylarda çalışmaları tek tek açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde yeni görevlendirmeler olacak

Yeni dönem hakkında bilgiler veren Ergüney, “Mevcut kadrodan ve dışarıda atamalar olacak. Liyakate dikkat edeceğiz. Sahada olacağız. Personel ile iletişim kanalları oluşturacağız. Onların önerilerini de alacağız. İl Sağlık Müdürlüğü’nün altında 5 başkanlık olacak. Bunların altında 9 başkan yardımcısı olacak. Bunun dışında bazı başkanlıklarda iki olmak üzere 9 uzman olacak. Uzmanların altında da memurlar olacak. İlçelerde ilçe sağlık müdürü olacak, bunlarda bizim temsilcilerimiz olacak. Hastane başhekimleri, müdür ve müdür yardımcıları olacak. Herkes 2 ya da 3 yıl sözleşmeli olacak” dedi.

Şehrimizin çok büyük artısıdır

Görevini Şenol Ergüney’e devreden Dr. Mürsel Durmaz, “Kocaeli’nin kendine ait dinamiği var. Kocaeli her zaman 2-3 adım ilerdedir. Gelinen noktada insan faktörü önemlidir. Burada büyük ahenk vardı. 3 müdürlük gibi olmadı. Hiç kimse birbirini kırmadı. Şehrimizin çok büyük artısıdır. Bundan sonra güçler birleştirilerek daha da güçlü bir yapı olacak. Kocaeli’yi tanıyan birinin atanması çok kıymetli. Dışarıdan atama olması iyi olmazdı” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız