Ekonomi

Muhasebecilere Mali Mühür uyarısı

İlimizde faaliyet gösteren en aktif meslek odalarından biri olan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, üyelerine verdiği eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor.

20 Aralık 2016 Saat: 21:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 725 kez okunmuştur

Muhasebecilere Mali Mühür uyarısı
Muhasebecilere Mali Mühür uyarısı

İlimizde faaliyet gösteren en aktif meslek odalarından biri olan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, üyelerine verdiği eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor. KSMMMO'nun üyelerine verdiği eğitimlerde geçtiğimiz hafta e-fatura, e-defter, e-arşiv ve mali mühür gibi konular ele alındı.Yapılan eğitim seminerine KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen ve yönetim kurulu üyelerinin yanısıra konuşmacı olarak da LucaNet Proje Koordinatörü Cenk İçer ve İşNET Satış Müdürü Ayhan Akgöz katıldılar. Günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapan KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, gelecek eğitimlerle ilgili kısa bilgiler aktardı.

KALİTELİ VE GÜVENİLİR ÇÖZÜM

Daha önce E-dönüşüm çalışmaları ile birlikte yürürlüğe giren e-fatura uygulaması kapsamında SMMM’lere ve işletmelerine daha kaliteli ve geniş kapsamlı hizmet sunmak üzere TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ile İŞNET arasında işbirliği anlaşması imzalanmıştı. Bu kapsamda LucaNet Proje Koordinatörü Cenk İçer tarafından KSMMMO üyelerine yönelik eğitimler verilerek meslek mensupları ve işletmelerine ihtiyaç duydukları e-fatura uygulaması, özel entegratörlük ve arşivleme konularında hızlı, kaliteli ve güvenilir çözüm arayış yolları konusunda bilgiler aktardı. İçer yaptığı sunumunda meslek mensuplarının mali mühürde nelere dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizerek, meslekte karşılaşılacak olası sorunlarla ilgili bilgiler aktardı.

MALİ MÜHÜR İPTAL EDİLİR

İşNet Satış Müdürü Ayhan Akgöz ise yaptığı konuşmasında daha önce Mali Mühür Sertifikası alanlar bu sene sorun yaşıyordu. Artık bu gibi sorunları da giderdik ve 2 ay sonra yeni bir başvuru süreci başlıyor, dedi. Gelir İdaresi Sertifiasının kullanımına da değinen Akgöz; Gelir İdaresi Sertifikasını kötü kullanımından dolayı Mali mühürü iptal edebilir ve bunun sonucunda ödediğiniz ücreti ise kesinlikle iade alamazsınız diyerek, Mali mühürü kötü amaçlı kullanımlara karşı da uyarılarda bulundu. Akgöz'ün yaptığı uyarıda, mali mühürün kötü niyetle kullanımlara karşı iptal edebilir ve yeni bir mali mühür sertifikası alana kadar kullanıldığı takdirde ise geçersiz sayılır, dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız