Ekonomi

Efe, Ankaradan Destek gelmedi

1 Mart 2012 Saat: 18:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.966 kez okunmuştur

Efe, Ankaradan Destek gelmedi
Efe, Ankaradan Destek gelmedi

KTO Başkanı Mustafa Efe, Körfez Viyadüğü’nün 2. bölümünün yapılmaması için gösterdikleri mücadelede Ankara’nın kendilerini yalnız bıraktığını söyledi 
        
Körfez Ticaret Odası (KTO) şubat ayı meclis toplantısı önceki gün oda binasında yapıldı. Meclis başkan vekili Vahit Eryılmazın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda vergi tahsilatı ve Körfez Viyadüğü konuşuldu. Genel sekreter Kenan Mintaşın geçen ayın raporlarını okuyup ibra ettirdiği toplantıda KTO Başkanı Mustafa Efe sitemli konuştu.
 

KOCAELİ HAK EDİYOR
Kocaelinin vergi tahsilatının geçen yıla oranla yüzde 22 arttığını, 27 milyar 500 milyon TLden 33 milyar 600 milyon TLye çıktığını belirten Efe, ilimizin 2011 yılında bütçeye en fazla net katkı yaparak İstanbuldan sonra 2. sırada yer aldığına değindi, “Kocaeli yapılan yatırımları fazlasıyla hak ediyor” ifadelerini kullandı.
 

ANKARA DESTEĞİ YOK
Vergi tahsilatının ardından konuyu yine viyadüğe getiren Efe, “Viyadüğün yıkılması için çaba gösterirken 2. viyadüğün çalışmaları başladı. Mücadele ettik fakat Ankaradaki temsilcilerimizden bize destek gelmedi. Konuyla ilgili Körfez Belediye Başkanımız Yunus Pehlivan da 2. viyadüğün yapımına karşı olduğunu gösterdi.
 

OLUMSUZ ETKİLEYECEK
Yerel yönetim de bizler gibi bu konuyla ilgili olarak gerekli desteği göremedi. Yerelde bizlerle birlikte hareket eden ve projenin yanlış olduğunu savunarak girişimde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu projeyle esnaf ve ilerleyen süreçte Körfezliler olumsuz yönde etkilenecek” dedi.


 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız