Ekonomi

2012’de KTO üyelik aidatına zam yok

29 Aralık 2011 Saat: 11:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.169 kez okunmuştur

2012’de KTO üyelik aidatına zam yok
2012’de KTO üyelik aidatına zam yok

Körfez Ticaret Odası (KTO)  Aralık ayı meclis toplantısını Meclis Başkan Vekili Vahit Eryılmaz’ın Başkanlığında Oda meclis salonunda gerçekleştirildi.

KTO Meclis Salonu’nda yapılan toplantıyı Vahit Eryılmaz yönetirken,  Bilal Atak ve Hamit Akbulut yardımcılıklarını yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda Genel Sekreter Kenan Mintaş Kasım ayı raporlarını okudu ve raporlar ibra edildi.

Aralık ayına ait ekonomik verileri değerlendiren KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, “Başarılı bir yılı geride bırakıyoruz. 2011 yılında 3. çeyrek büyümesi yüksek oldu. Son çeyrekte de yine büyüme bekliyoruz. 2012 yılında da bu büyümenin devam edeceğine inanıyoruz. Cari açık sorunumuz devam ettiği için belki 2-3 puanlık bir düşüş yaşanabilir ama yine de ülkemizdeki istikrar ortamının devam etmesi ile birilikte Avrupa ortalamasının üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğiz. 2012 yılında; daha çok çalışmalıyız, daha verimli, daha karlı projelere imza atmalıyız ve risk yönetimine çok dikkat etmeliyiz.” dedi.

Aralık ayında gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendiren Başkan Efe, Fransa’da onaylanan yasanın Türkkite-Fransız ilişkilerine büyük bir darbe vurduğuna değinerek bu yasanın onaylanmasının Fransız devletinin büyük bir hatası olduğunu ifade etti.

Körfez Ticaret Odası’nda 2012 de Zam Yok

KTO Meclis toplantısı devamında faaliyetler oylandıktan sonra 2012 yılı bütçesi görüşüldü ve oy birliği ile 2012 bütçesi kabul edildi. Körfez Ticaret Odası’nda 2012 yılında üye aidatları ve diğer bütün kalemlerde zam yapılmayacağı açıklandı. 

KTO Aralık ayı meclis toplantısı Komite Üyelerinin sunumlarını gerçekleştirmesi, teklif ve temennilerin iletilmesi sonrasında, 5174 sayılı TOBB Kanununa bağlı olarak yayımlanan Oda Muamelat Yönetmeliği’nin 26.maddesi gereği, Meslek Komiteleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin de katılımlarıyla yapılan müşterek toplantıya geçildi.

Toplantıda Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, üyelerimiz açısından çok önemli bir yere sahip olan ve 01 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili Körfez Ticaret Odası toplantı salonunda bir sunum yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, “1956 yılından bu yana yürürlükte olan 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununun ülke ve dünya ticaretinde yaşanan gelişmelere paralel değiştirilme ihtiyacı doğmuştur. Bu amaçla hazırlanan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 13 Ocak 2011 tarihinde kabul edilerek 14 Şubat 2011 tarih 27846 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK), Türk İş Dünyasında köklü birçok değişikliği de beraberinde getirmektedir. Körfez Ticaret Odası üyelerin için bugün burada bu önemli değişiklikleri elimizden geldiği kadarıyla ele alacağız.” açıklamaların da bulundu

Geniş bir katılım ile gerçekleştirilen seminer sonrasında, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar’a sunumu için teşekkür ederek Oda adına kendisine teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız