Ekonomi

Belde Garajını Lokman Atak aldı

29 Temmuz 2015 Saat: 22:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.301 kez okunmuştur

Belde Garajını Lokman Atak aldı
Belde Garajını Lokman Atak aldı

Belde garajına 5,2 milyon TL

Körfez Belediyesi’nin işletmesini yaptığı 32 dönümlük belde garajının 3 yıllığına kiralanması için açılan ihale dün gerçekleşti. 13 firmanın katıldığı ihaleyi 145 bin TL+KDV teklifi Ataklar firması kazandı

Körfez Belediyesi, Çamlıtepe Mahallesi D-100 Karayolu üzerinde bulunan 32 dönümlük belde garajının (açık otopark) 3 yıllık kiralanması için açtığı ihale, dün Körfez Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirildi. İhalede Körfez’in gözde yerlerinden biri olan belde garajının üç yıllık kiralanması için açılan ihalede bir aylık kira için muhammen bedel 28 bin TL+KDV olarak belirlendi.

 

5 MİLYON TL’Yİ AŞTI

Kapalı teklif usulü ile yapılan ihaleye katılan 13 firmadan kapalı tekliflerde en yüksek teklifi sunan Ataklar şirketi, Aydınlar Otomotiv ve Ergünler firması açık artırmaya kaldı. Açık artırma sonunda ise 145 bin TL+KDV bedel ile en yüksek teklifi veren Ataklar şirketinin sahibi Lokman Atak, Belde Garajı’nı üç yıllığına kiraladı. Şirketin sahibi Lokman Atak, Körfez Belediyesi’ne ihale süresi olan üç yıl için toplam 5 milyon 220 bin TL+KDV kira ödeyecek.

 

AYLIK 145 BİN TL+KDV

İhalede Komisyon Başkanlığı görevini ise Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Özdemir üstlenirken; komisyonda ise Emin Yıldız, Nigar Yağız, Fadıl Durmaz, Şahin Badem ve Sedat Doğramacı yer aldı. Körfez Belediyesi, ihalede aylık kira bedeli olarak 28 bin TL+KDV muhammen bedel belirlemiş, üç yılda toplamda 1 milyon 8 TL+KDV kirayı hedeflemişti. Ancak 145 bin TL teklif veren Ataklar firması, belirlenen bedelden üç yılda toplam 4 milyon 212 bin TL fazla kira ödeyecek. 32 dönümlük açık alanın TIR parkı olarak kullanılmasının sürdürüleceği bildirildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız