Ekonomi

ÇOLAKOĞLU, KOCAELİ BÖLGESİ ve YASSI ÇELİK İHRACATINDA ŞAMPİYON OLDU

3 Temmuz 2015 Saat: 22:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.193 kez okunmuştur

ÇOLAKOĞLU, KOCAELİ BÖLGESİ ve YASSI ÇELİK İHRACATINDA ŞAMPİYON OLDU
ÇOLAKOĞLU, KOCAELİ BÖLGESİ ve YASSI ÇELİK İHRACATINDA ŞAMPİYON OLDU

Çolakoğlu, Kocaeli Bölgesinde ve Yassı Çelik İhracatında Birinci, Türkiye Çelik Sektörü İhracatında Üçüncü Oldu.

 

Çolakoğlu Dış Ticaret, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2014 yılı en fazla ihracat yapan ilk 1000 firması arasında çelik sektörü içinde üçüncü oldu. Kocaeli bölgesinde ise 2014 yılı ihracatında birinci oldu. Ayrıca Çolakoğlu Dış Ticaret, son dört yıldır yassı çelik ihracatındaki birinciliğini sürdürüyor. 
Çolakoğlu Dış Ticaret’in 2014 yılında yaptığı sektörel ihracat rakamı 748 milyon 609 bin 516 dolar ile Türkiye çelik sektörü toplam ihracatında üçüncü sırada yer aldı. Aynı veriler sayesinde Çolakoğlu Dış Ticaret, Kocaeli bölgesinde ise ihracat şampiyonu oldu. Şirketin ihracat rakamı ise 755 milyon 91 bin 792 dolar olarak gerçekleşti.

Hizmet verdiği Kocaeli bölgesinde bugüne kadar çevre, eğitim, kültür ve diğer alanlarda sosyal sorumluluklarını yerine getiren Çolakoğlu, ihracat sıralamasında bölgenin lideri olarak kalkınmaya olan katkısını rakamlarla ortaya koydu.

Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçı firma araştırması sonuç raporu Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından Konya'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Çolakoğlu Metalurji CEO’su Uğur Dalbeler, ihracatta üçüncü olmanın yanı sıra dünya, Türkiye ve Kocaeli bölgesi ekonomisine yaptıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Dalbeler, “Çolakoğlu olarak her yıl yaptığımız işlerin kalitesini artırarak yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda da ihracata ve ekonomiye katkımızı artırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız