Ekonomi

TÜPRAŞ ile KOÜ arasında işbirliği toplantısı

27 Şubat 2015 Saat: 21:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.459 kez okunmuştur

TÜPRAŞ ile KOÜ arasında işbirliği toplantısı
TÜPRAŞ ile KOÜ arasında işbirliği toplantısı

TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yavuz Erkut ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ile akademisyenler ve TÜPRAŞ yöneticileri katıldı.

 

Projeler Gerçekleştirilecek
Üniversite-Sanayi işbirliğine yönelik güçlü mesajların verildiği toplantıda, Rektör Prof. Dr. Hülagü, üniversiteler ile sanayicilerin işbirliği içinde olmasının ülkemizin gelişmesinde önemli rolü olduğunu vurguladı. TÜPRAŞ’ın şehrimiz ve ülkemiz için lokomotif bir güç olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Hülagü, “TÜPRAŞ, ülkemize önemli ölçüde katma değer katan bir kurum. Onlar ile işbirliği yapmak bizleri çok mutlu edecektir” dedi. TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Erkut ise, “Bir iş yaparken niyet önemli. Niyet ve inanç varsa gerisi geliyor. Üniversite ile bu toplantı neticesinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” ifadesinde bulundu.

 

Kontrol Merkezi ve Ar-Ge Laboratuvarları Gezildi
Toplantıda, TÜPRAŞ Yatırımcı İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörü Tuncay Önbilgin TÜPRAŞ’ın genel tanıtımını ve istatistiki bilgilerini sundu. TÜPRAŞ Ar-Ge Şefi Funda Çetin ise, TÜPRAŞ Teknik Servisler Merkezi ve Ar-Ge Direktörlüğü’nün çalışmalarını ve yürütülen projelerini aktardı. Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Yöneticisi Arş. Gör. Mehlika Kocabaş da üniversitemiz ve TTO’nun faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı ardından, İzmit Rafinerisi’ni gezen heyet, TÜPRAŞ Kontrol Merkezi ile Teknik Servisler ve Ar-Ge Direktörlüğü laboratuvarlarını ziyaret ederek, yetkililerden bilgiler aldı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız