Ekonomi

İŞKUR GÖLCÜK VE DİLOVASINDA HİZMET MERKEZLERİNİ HİZMETE AÇTI ŞENNUR YILDIZ

22 Aralık 2014 Saat: 20:38
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.001 kez okunmuştur

İŞKUR GÖLCÜK VE DİLOVASINDA HİZMET MERKEZLERİNİ HİZMETE AÇTI ŞENNUR YILDIZ
İŞKUR GÖLCÜK VE DİLOVASINDA HİZMET MERKEZLERİNİ HİZMETE AÇTI ŞENNUR YILDIZ

Çalışma ve iş kurumu il Müdürlüğü ilimizdeki yoğunluk ve halka yerinde hizmet verebilmek amacıyla Gölcük ve Dilavasında “Hizmet Merkezlerini “ hizmete soktu. Kocaeli il Müdürlüğüne bağlı olarak Hizmet Merkezlerinde birer müdür ile iş ve meslek danışmanları ile hizmet verecek.

MÜDÜRLER GÖREVE BAŞLADI

Dün (Pazartesi)  itibari ile hizmet vermeye başlayan Gölcük Hizmet Merkezi Müdürlüğüne il Müdürlüğünde şube Müdürü iken, Gölcük Hizmet Merkezi Müdürlüğüne Mehmet Özdemir atandı. Gölcük İŞKUR Hizmet müdürlüğü Dumlupınar Mahallesi 15. Sokak No:2 adresinde 20 kadrolu personel ile  hizmet verecek.

Dilovasın’ da il Müdürlüğüne İŞKUR il Müdürlüğünde yine şube müdürü iken Hizmet Müdürlüğüne atanan Ayhan Kutlu getirildi. Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:8 adresinde 15 personel ile hizmet verecek.

KAŞUKÇİ “EĞİTİMSİZLİK İŞSİZLİĞİ ARTTIRIYOR”

İşkurumu il Müdürü Öztekin Kaşukçiyeni gelişen teknoloji, beraberinde nitelikli işgücü ihtiyacını da getirmiştir. Özellikle ihraç ekonomilerinde tüketici beğenisi, yüksek kalite gibi kavramların ön plana çıkması yüksek verimlilikte çalışacak, nitelikli işgücü kullanımın zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle eğitimsizlik, giderek işsizliğin önde gelen sebepleri arasında yer almaya başlamıştı. Amacımız hizmet merkezlerinde iş kurumu il Müdürlüğü olarak her türlü hizmeti eksiksiz olarak halkın ayağına götürmektir. Eğitimli toplum da işsizlik rakamları da düşecektir dedi.

KOCAELİ’NDE BİR İLK

KAŞUKÇİ;açıklamasında Toplumun nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak, çalışan nüfusun nitelik düzeyini yükseltmek amacıyla oluşturulmuş mesleki eğitim sisteminin koordineli olarak uygulanması, iş piyasası tarafından talep edilen nitelikte işgücü arzını sağlayacaktır.Bu nedenle ülkemizde örgün ve yaygın olarak yürütülmekte olan mesleki eğitimin, bütünü üzerinde eşgüdümün sağlanması yoluyla yürütülmesi gerekmektedir. Özellikle halen çalışmakta olan ancak günün gereklerine uygun nitelikte donatılması gereken işgücünün de yürürlükte olan işsizlik sigortası vasıtasıyla eğitim süreci içerisinde geliştirilmesi ve istihdam kurumunun aktif olarak yürüteceği çalışmalar ile nitelikli insan gücü ihtiyacına uygun dinamik bir iş yapısı oluşturulmalıdır açıklamalarına yer verdi. Türkiye’de merkez Müdürlüklerinin sayıları çok az olduğunu sadece ihtiyaç duyulan il’lerde açıldığını belirterek,  Bizde  bu müdürlüklerin açılması için bakanlığımız ile yoğun sıkı görüşmeler yaptık. Bakanlığımıza 4 ilçemiz için müracaat etmiştik. Bunlardan Kartepe ve Çayırova’da vardı. Ancak Gölcük ve Dilovası bakanlık tarafından kabul edildi.  Bu hizmet merkezleri Kocaeli için bir şanstır, diğer ilçelerde de açılması için çalışmalar ilerleyen zamanlarda planlanmaktadır dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız