Ekonomi

Dünya devi BODYCOTE Dilovası’nda açıldı

16 Ekim 2014 Saat: 21:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.322 kez okunmuştur

Dünya devi BODYCOTE Dilovası’nda açıldı
Dünya devi BODYCOTE Dilovası’nda açıldı

Dünya genelinde 190’ın üzerinde fabrikası bulunan BODYCOTE Türkiye’deki yeni fabrikasının açılışını, Dilovası İMES OSB’de gerçekleştirdi. 4 milyon Euro yatırım maliyeti ile 3 bin metrekare açık, 4 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan BODYCOTE ISTAŞ Dilovası Tesisleri, düzenlenen bir törenle açıldı. Isıl işlem konusunda uyguladıkları teknoloji açısından dünyanın en ileri ülkeleri ile rekabet edebilecek seviyede olduklarının altını çizen BODYCOTE Genel Müdürü Barış Telseren, firma hakkında bilgiler verdi.

 

DÖRT KİŞİ İLE KURULDUBO
Barış Telseren, “ISTAŞ Isıl İşlem Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1979 yılında İzmir’de dört kişinin ortaklığı ile kurularak faaliyete geçti. 1982 yılında İstanbul’da 1983 yılında Ankara’da ve 1990 yılında ise Adana ile Bursa’daki tesislerini devreye soktu. 2006 yılına kadar bu sistemle faaliyetlerini sürdüren kuruluşumuz, aynı yıl içinde ısıl işlem konusunda dünyaca ünlü İngiliz merkezli BODYCOTE firması ile ortaklığa giderek, kapasite, teknoloji ve pazar payı konusunda önemli gelişmeler elde etmeyi başarmıştır” diye konuştu. Tesisin açılış törenine; Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, BODYCOTE Kuzey ve Güney Avrupa Başkanı Paul Clough, BODYCOTE İŞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adem Telseren, Genel Müdür Barış Telseren ve fabrika yöneticileri katıldı.

 

YILDA 1 MİLYAR AVRO CİRO
Kısa bir konuşma yapan BODYCOTE İŞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adem Telseren ise, “ISTAŞ’ı beraber kurduğumuz arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Türkiye’ye ısıl işlemi öğrettiler ve bu gördüğünüz eserin ortaya çıkardılar. Dünyada en kaliteli ve en ısıl işlem işlemini yapıyoruz. Dünya ölçeğinde 26 değişik ülkede yaklaşık 190 işletmesiyle ile faaliyet gösteren BODYCOTE firmasının yıllık toplam cirosu 1 milyar Euro’nun üzerinde seyretmekte. 2006 yılında ortaklık kuran işletmemiz, yüzde 80 BODYCOTE, yüzde 20 ise ISTAŞ ortaklığı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Isıl işlem konusunda en üst segmente uygulama gerçekleştiren firmamızın Türkiye genelindeki pazar payı ise yüzde 20-25’lerde seyretmektedir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız