Ekonomi

Artık Gündemimiz Ekonomi Olmalı

1 Mayıs 2014 Saat: 12:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 866 kez okunmuştur

Artık Gündemimiz Ekonomi Olmalı
Artık Gündemimiz Ekonomi Olmalı

Körfez Ticaret Odası (KTO) Nisan ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan'ın  başkanlığında Oda meclis salonunda gerçekleştirildi.

KTO Meclis Salonu'nda yapılan toplantıyı Güngör Ayhan yönetirken Bilal Atak ve Hamza Küpeli yardımcılıklarını yaptı.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe Nisan ayı meclis toplantısında, Nisan ayı içerisinde gerçekleşen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, "30 Mart tarihinde yapılan seçimler sonrasında kendi gündemimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Halkımın, ülkenin ve ekonominin istikrarından yana tavır koyarak iş dünyasına mesajı vermiştir. Seçimleri de atlattığımıza göre artık siyasette yumuşama ortamı sağlanmalı ve gündem ekonomi olmalı." açıklamasında bulundu.

Son dönemdeki ekonomik gelişmelere yönelik açıklamalarda da bulunan Başkan Efe, ekonominin, 2013'ün birinci çeyreğinde yüzde 2.9, ikinci çeyreğinde yüzde 4.5, üçüncü çeyrekte yüzde 4.3, dördüncü çeyrekte yüzde 4.4 büyüme kaydettiğini belirterek yıllık büyüme hızı ise yüzde 4 olduğunu ve yüzde 4'lük 2013 büyüme rakamının Türkiye'nin orta vadeli büyüme trendlerinin korunduğunu belirtti.

KTO Meclis toplantısı devamında Körfez ilçede her yıl düzenlenen Kiraz Festivali hakkında meclis üyelerinin görüşleri alınarak festivale yönelik bir proje hazırlanmasına karar verildi.

Nisan ayı meclis toplantısı meslek komitelerinin sunumları ve temenniler ile sona erdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız