Ekonomi

Kocaeli’ne 5. Bereket Kapısı

14 Mart 2014 Saat: 21:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.568 kez okunmuştur

Kocaeli’ne 5. Bereket Kapısı
Kocaeli’ne 5. Bereket Kapısı

Kocaeli’ne 5. Bereket Kapısı

Albaraka’nın Kocaeli’ndeki 5. Şubesi, Körfez’de faaliyete geçti. Şube, müşterilerine Kuzey Mahallesi Cahit Zarifoğlu Caddesi’nde hizmet verecek.

Albaraka, her geçen gün genişleyen şube ağına Kocaeli Körfez Şubesi’ni de ekledi. Böylece Albaraka, Körfez Şubesi ile birlikte Kocaeli’nde 5. Bereket Kapısı’nı hizmete almış oldu. Açılışa; Albaraka Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcısı Temel Neziroğlu, Bülent Taban, Albaraka Bölge Müdürü İsmail Kuz, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel,AKP Körfez Belediye Başkan adayı İsmail Baran,MÜSİAD İl Başkanı Bilal Şengün, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, CHP Körfez İlçe Başkan adayı Prof.Dr. Reşat Başar,MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Aksu, MHP Körfez Belediye Başkan adayı R. Salih Şirin,SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez ilçe Müftüsü Hasan Erdoğan, Kögiad Başkanı Haydar Alkan, Kasiad Körfez Temsilcisi Ayhan Kütük,Çınarpark Otel Ortaklarından iş adamı Halil Olgun, Lütfü Alkan,Salih Çınar,Türköz İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu başkanı Recep Öztürk, Körfez Galatasaray taraftarlar Derneği Başkanı ve iş adamı Ahmet Önal,Körfez iş adamları İlker Kızılkaya,Muhammet Saraç, Abdullah Kapkaç, ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Albaraka Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, “Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği bölgeye, müşterilerimizin alışkın olduğu hizmet kalitesini daha yaygın bir şekilde sunacağız” dedi.

Kocaeli’nin bulunduğu coğrafi konum itibariyle tarihin her döneminde cazip bir yerleşim yeri olduğunu belirten Yahşi, “Bu cazibeyi artıran etkenlerin başında İzmit körfezi yer almaktadır. İzmit körfezi deniz ticareti açısından stratejik bir öneme sahiptir.‘’ dedi.

2014 yılında 200 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini hatırlatan Yahşi, şunları kaydetti: “İşini inançla, gayretle ve geniş bir vizyonla yapan çalışanlarımız ve bize güvenen müşterilerimizle bu hedefleri başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da katılım bankacılığının öncüsü olarak çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yahşi'nin konuşmasının ardından söz alan Körfez Belediye başkanı Yunus Pehlivan ise yaptığı konuşmada, " Selamlama konuşmasını yapan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan “Şüphe yok ki bankacılık çok önemli bir sektör. Gerek ülkemizde gerekse dünyada bu sektörün önemini bir kez daha anladık kavradık. Ne zaman uluslar arası bir kriz çıktı, ülkeleri öncelik bankacılık sistemleri çökertti ya da ayakta tuttu. 2002 yılında beri bu sektörde çok  köklü değişiklikler yapan AKP hükümetimiz sayesinde Allah’a şükür küresel ölçekli krizlerde ülkemizde büyük krizler oluşmadı. Albaraka Türk’ün birkaç yıl önce açılışını paylaşmıştık ama kısmet bugüne imiş. Gitmeden de bu şube açıldığı için çok mutluyum. Körfez’in Albaraka Türk kurumuna, ilçemize, ilimize değerli vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Konuşmalardan sonra Körfez ilçe müftüsü Hasan Erdoğan yaptığı duadan sonra açılış kurdelesi protokol tarafından birlikte kesildi. Açılış sonra konuklara mini kokteyl ikramı yapıldı.

Albaraka Körfez Şubesi müşterilerine Kuzey Mahallesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi No:65 Kocaeli adresinde hizmet verecek.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız