Ekonomi

300 kişilik personel için 3 bin kişi sınava girdi

3 Mart 2013 Saat: 15:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.873 kez okunmuştur

300 kişilik personel için 3 bin kişi sınava girdi
300 kişilik personel için 3 bin kişi sınava girdi

TÜPRAŞ Petrol Rafinerisi'nin kapasite artırımı sebebiyle alacağı 300 kişilik kadroya, yaklaşık 10 bin başvuru oldu. Eleme yapılarak başvurular 3 bine düşürüldü. Alınacak 300 kişi için bugün sabah saatlerinden Kocaeli Üniversitesi'nde sınav yapıldı.

 

Körfez ilçesinde faaliyet gösteren TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi, bir süre önce gazetelere verdiği ilanlarla, değişik kadrolarda görevlendirilmek üzere 300 kişinin alınacağını duyurmuştu. 1985 ve sonrası doğumlu adaylar, 11 Şubat'a kadar (www.tupras.com.tr) internet adresine girerek başvurularda bulundu. İnternet üzerinden yapılan 10 bine yakın başvuruyu değerlendiren kurum yetkilileri, eleme kriterleri uygulayarak bu sayıyı 3 bine düşürdü. Bu kişiler arasından alınacak 300 kişi için ise sabah saatlerinde Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde sınav yapıldı. Adaylar, saat 10.30 itibarıyla 40 kişilik sınıflarda sınava alındı. 50 sorunun sorulduğu ve 70 dakikalık zamanın tanındığı sınavlarda ağırlıklı olarak mantık soruları sorulduğu öğrenildi. Sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanacağı kaydedildi.

 

Sınava giren adaylar arasında bulunan Erdem Erdemitli, üniversiteden mezun olduktan sonra askere gittiğini, döndükten sonra da iş bulamadığını anlattı. Erdemitli, sınavdan umutlu olduğunu söyledi. Erdem Erdemitli'nin babası Sezai Erdemitli de oğluna çok güvendiğini belirterek, sınavı kazacağını dile getirdi

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız