Ekonomi

“Türkiye’ye Karşı Olan İlgi Hâlâ Diri”

Kibar Holding CEO’su Tamer Saka Davos Zirvesi’ni değerlendirdi

24 Ocak 2018 Saat: 17:12
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 761 kez okunmuştur

“Türkiye’ye Karşı Olan İlgi Hâlâ Diri”
“Türkiye’ye Karşı Olan İlgi Hâlâ Diri”

Davos Zirvesi’ne katılan Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, zirveden edindiği izlenimleri paylaştı. Türkiye’ye karşı alışılmış ve kabullenilmiş bir yaklaşım olduğuna dikkat çeken Tamer Saka, “Ülkemize karşı olan ilgi hâlâ oldukça diri. 2018’de Türkiye’nin daha fazla yatırım çekebileceği ortama girebileceğini görebiliyorum. Türkiye’ye gelmek için bekleyen hazır bir ilgi var” dedi.

 Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF 2018) düzenlediğiDavos Zirvesi’ne katılan Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bu yılki teması ayrışma ve kutuplaşma olan zirvede ekonomik endişelerin siyasi endişelerin gölgesinde kaldığına dikkat çeken Tamer Saka, bunu hem ekonomik hem de siyasi alanda görmenin mümkün olduğunu belirtti. Burada birçok katılımcının temel endişesinin bu yönde olduğunu kaydeden Tamer Saka, “Siyasi ayrışmanın ekonomik ayrışmayı körüklüyor olması ve bunun orta vadede daha da artacağına olan endişe şu andaki tartışmaları oluşturuyor” dedi.

Türkiye 2018'de daha fazla yatırımcı çekebilecek

 Zirvede gözlemlediği Türkiye algısına da değinen Tamer Saka, geçen yılki olumsuz havanın yerini biraz daha alışılmış ve kabullenilmiş bir Türkiye’nin aldığına dikkat çekti. Türkiye’ye karşı olan ilginin hâlâ diri olduğunu söyleyen Tamer Saka, “Farklı ülkelerle yaptığımız toplantılarda Türkiye’ye karşı hâlâ bir yatırım ilgisinin olduğunu söyleyebilirim. Elbette ülkemiz jeopolitik konumu nedeniyle sıkıntılar yaşıyor. O konu da burada gündeme geliyor. Ancak her şeye rağmen 2018 yılında Türkiye’nin daha fazla yatırım çekebileceği ortama girebileceğini buradan görebiliyorum. Buna ilişkin sinyaller var” dedi.

Tamer Saka ayrıca, özellikle Suriye tarafındaki ana sorunların çözüme yakın olmasının Türkiye’ye olan ilgiyi arttırdığını da vurguladı.  Tamer Saka, “Türkiye’ye gelmek için bekleyen hazır bir ilgi var. İşlerin biraz daha yoluna girmesiyle birlikte Türkiye’ye karşı çok daha hızlı bir teveccüh olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Kibar Holding Hakkında

1972 yılında kurulan Yassı Çelik Servis Merkezi ile sanayi, hizmet, ticaret alanlarında faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’nin önde gelen işletme grupları arasında yer alan Kibar Holding, kurulduğu günden itibaren ülke ekonomisi ve toplumsal refaha önemli bir katkı sağlamaktadır.

Kibar Grubu metal, otomotiv, ambalaj, yapı malzemeleri, gayrimenkul, lojistik, enerji, gıda ve hizmet sektörlerinde 20’yi aşkın şirketi ve 7000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Grup, sahip olduğu saygınlık ve marka imajı, güçlü ortaklıkları ve Türkiye piyasaları hakkındaki bilgi ve deneyimi sayesinde ana faaliyet alanlarında büyümüş veekonomin gelişimine katkı sağlayan önemli bir güç haline gelmiştir. Kibar Grubu’nun uluslararası iş ortakları arasında, konularında dünyanın  önde gelen markalarından Hyundai, THY, Posco, TIL, Seoyon E-Hwa ve Heritage yer almaktadır.

Kibar Holding risk yönetimi, strateji ve iş geliştirme, insan kaynakları ve kurumsal ilişkiler işlevlerinin koordine edilmesinin yanı sıra topluluk içinde yarattığı yön verici ve destekleyici rolüyle çalışanlarına ve paydaşlarına sağlanan değerin artırılmasını amaç edinmiştir.

Kibar Holding ve grup şirketleri yüksek üretim kapasitesi, yaratılan istihdam,  ihracaat, toplumsal yatırımlar ile Türkiye ekonomisine önemli değer yaratmaktadır.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız