Ekonomi

Safiport Derince çalışmalarını Dell EMC ile güçlendiriyor

Türkiye’nin en büyük uluslararası limanı olmaya hazırlanan Safiport Derince, sistem sürekliliğini veyüksek performanslı iş gücünüDell EMC VxRail yapısı ile sağlıyor

13 Kasım 2017 Saat: 21:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.960 kez okunmuştur

Safiport Derince çalışmalarını Dell EMC ile güçlendiriyor
Safiport Derince çalışmalarını Dell EMC ile güçlendiriyor

Uluslararası deniz taşımacılığında önemli bir rol oynayan Safiport Derince, geniş kapsamlı olanakları sayesindeher türlü yük çeşidine hizmet veriyor. Türkiye’nin ticaret hacmini artırma konusunda da önemli bir yere sahip olan şirket, Körfez Bölgesi'nde tüm liman hizmetlerini aynı anda sağlayabilen tek liman olma özelliği de taşıyor.

Bilgi teknolojileri ile yönetilen uluslararası liman sektöründe, sistem sürekliliğinin de en üst düzeyde olması oldukça önem taşıyor.Bununla birlikte bilişim teknolojileri dünyasında gittikçe karmaşıklaşan sistem altyapısının kolay ve sade şekilde yönetiminin sağlanması daşirketlerin hayatlarını kolaylaştırıyor.

Daha önce var olan sistemlerinin kolay yönetilebilir yapıda olmadığını belirten Safiport Derince Bilgi Teknolojileri MüdürüTanzer Genç, “Limancılık sektöründe bilgi teknolojilerinden faydalanmayan limanlar hızla değişen denizyolu taşımacılığında rekabet etmekte zorlanabiliyor. Safiport Derince olarak sistemlerimizin sürekli çalışır durumda ve ihtiyacımız doğrultusunda esnek büyüme özelliklerine sahip olması,işleyişimizin devamı açısından son derece önemli. Dell EMC VxRail’i tercih ettiğimiz günden bu yana sistem sürekliliğimizi en üst seviyede tutarak aynı zamanda düşük maliyetli bir hizmete kavuştuk” dedi.

Kolay Kullanılabilirlik ve Esnek Yönetim

Sistem yönetimlerini ve verimliliğini daha kolay şekilde sağlayan şirket, istediği sonuca VxRail yapısı ile ulaşıyor. Cihaz bununla birlikte,birden fazla bilgi işlem, bellek ve depolama seçeneği ile her türlü kullanım durumuna uygun yapılandırma sunuyor.

Uzun süredir EMC ürünleri kullandıklarını ifade eden Tanzer Genç, cihazı tercih etme sebeplerini ise 4 özelliğiyle açıklıyor:

-          Bilgi işlem ve depolamayı birleştiren verimli bir altyapı

-          Maliyetten tasarruf ettiren hizmet

-          Daha kolay yönetilebilir ve esnek yapı

-          Depolama verimliliğinin ve veri güvenliğinin sağlanması

Dell EMC VxRail yapısıyla birlikte VxRail, Recovery Point, Avamar ve Data Domain ürünlerinin sunduğu hizmetlerden de yararlandıklarını söyleyen Tanzer Gençsözlerini şu şekilde tamamladı: “Sistem yönetim ihtiyaçlarımız gözle görülür şekilde düştü. Karışık mimari yapıyı yönetmek zorunda kalmadan istediğimiz sonuçlara ulaştık. Sistemlerin bakım süreçleri de yeni yapı ile oldukça kolaylaştı.Gerek projelendirme, gerek satınalma sonrasındaki kurulum işlemleri olsun tüm süreçlerde Dell EMC’yi tavsiye ediyoruz.”

 

Dell Hakkında

Dell, ödüllü masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, 2’si 1 arada cihazları ve ince istemcileri, güçlü iş istasyonları ile özel ortamlar için üretilmiş dayanıklı cihazları, uç nokta güvenlik çözüm ve hizmetleri ile günümüzün işgücüne diledikleri yerden diledikleri zaman bağlantı, üretim ve işbirliğini güvenli bir şekilde yapabilmelerini sağlayan çözümler sunmaktadır. Dell Inc.’in bir parçası olan Dell, sektörün en geniş ve en yenilikçi son tüketici portföyüyle her boyutta tüketici ve kuruma hizmet

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız