Körfez Belediyesi

Bizler Hocalı’yı asla unutturmayacağız

Azerbaycan’dan gelen heyeti ağırlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu. Sizin acılarınız da bizim acılarımızdır. Hocalı’yı asla unutmadık, unutmayacağız” dedi.

24 Şubat 2018 Saat: 18:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 719 kez okunmuştur

Bizler Hocalı’yı asla unutturmayacağız
Bizler Hocalı’yı asla unutturmayacağız

Azerbaycan’dan gelen heyeti ağırlayan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu. Sizin acılarınız da bizim acılarımızdır. Hocalı’yı asla unutmadık, unutmayacağız” dedi

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 26 Şubat Pazartesi günü açılışı yapılacak olan Hocalı Anıtı için ilimize gelen Azerbaycanlı heyeti makamında ağırladı. Ziyarete, “Nesimi Valiliği Yardımcısı Gülara Verdiyeva, Nesimi Belediye Başkanı Nazım Karahanov, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Körfez Azerbaycan Kültür ve Turizm Spor Kulübü Dernek Başkanı Turgut Caferoğlu ve Azerbaycan televizyonundan gelen heyet katıldı.

TARİHE GEÇECEKSİNİZ

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a Hocalı Anıtı dolayısıyla teşekkür ederek, “Türkiye ve Azerbaycan tektir. Et ve tırnak gibiyiz. Körfez, tarihe geçen bir belediye oldu. Gerçekten bu konuda sizlere teşekkür ediyorum. Kocaeli’deki tüm belediyeler bu konuda duyarlı” dedi. Nesimi Valiliği Yardımcısı Gülara Verdiyeva da Başkan İsmail Baran’a teşekkür ederek, Azerbaycan’da kendilerini ağırlamaktan şeref duyacaklarını belirtti.

KENDİ ÜLKENİZDE GİBİ…

Azerbaycan’dan gelen heyeti Körfez’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Başkan İsmail Baran, “İki devlet tek milletiz. Bizim acılarımız, sizin acılarınız oldu. Sizlerin acısı da bizlerin. Kıyamete kadar da bu böyle devam edecek. Sizlerden ricam Türkiye’ye geldiğinizde kendinizi misafir gibi değil de kendi ülkenizde gibi hissedin.

YAŞANANLAR SOYKIRIMDIR

Tarihte sizler bizim yanımızdaydınız. Yaptıklarınız asla unutulmayacaktır. Hocalı da yapılanları da bizlerin unutması mümkün değildir. 26 Şubat 1922’de yaşananlar Başkanımızın da dediği gibi katliam değil, soykırımdır. Dün Azerbaycan’ın karşısında olanlar, bugün Türkiye’nin karşısındadır. Pazartesi günü anıtı birlikte açacağız. Sizleri tekrar burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı.

  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız