Körfez Belediyesi

İş arayanlara ‘köprü’ oldu

Körfez Belediyesi, hizmet binası içinde yer alan İŞKUR temsilciliği ile iş arayanlara yeni olanaklar sağlamaya devam ediyor. Temsilcilik, son bir yılda 3 bin 331 kişiyle yüz yüze görüşme yaptı

24 Ocak 2018 Saat: 17:18
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 925 kez okunmuştur

İş arayanlara ‘köprü’ oldu
İş arayanlara ‘köprü’ oldu

Körfez Belediyesi ve Kocaeli İŞKUR Müdürlüğü’nce yapılan protokol sonucunda Körfez Belediyesi içerisinde 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren İŞKUR Hizmet Noktası, iş arayan vatandaşlara iş olanakları sunuyor. İstihdam Merkezi’nde İŞKUR’a kayıt olmayanların kayıtları açılıyor, kayıt güncelleme, işsizlik ödeneği başvurusu, kayıtlı olduğuna dair belge, işsizlik maaşı süresi ile ilgili belge, işveren işçi talebi ve kurslara başvurular yapılıyor.

858 KİŞİYE İSTİHDAM

İŞKUR Hizmet Masası’nda 2017 yılında 3 bin 331 kişi ile yüz yüze görüşme sağlanırken, bunların bin 20’sini bayanlar oluşturdu. Körfez Belediyesi İŞKUR hizmet masası, son bir yıl içinde 858 kişinin çeşitli firmalarda istihdam edilmesine yardımcı oldu. Ayrıca yürütülen hizmetler kapsamında işten ayrılan 375 kişiye işsizlik maaşı bağlanma işlemleri de gerçekleştirildi. Vatandaşlar, İŞKUR Hizmet Noktası’nın Körfez’de faaliyet göstermesinin kendileri için büyük kolaylık olduğunu belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız