Körfez Belediyesi

Çalışanlarımızın alın teri kurumadan hakkını veririz

Körfez Belediyesi ile Belediye-İş arasında başlayan toplu iş görüşmelerinin ilkine katılan Başkan İsmail Baran, “Karşılıklı anlayış ile hesabı kitabı yaparak, çalışanımızın mutlu olacağı bir sözleşme yapmayı hedefliyoruz

23 Kasım 2017 Saat: 17:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.835 kez okunmuştur

Çalışanlarımızın alın teri kurumadan hakkını veririz
Çalışanlarımızın alın teri kurumadan hakkını veririz

Körfez Belediyesi ile Belediye-İş arasında başlayan toplu iş görüşmelerinin ilkine katılan Başkan İsmail Baran, “Karşılıklı anlayış ile hesabı kitabı yaparak, çalışanımızın mutlu olacağı bir sözleşme yapmayı hedefliyoruz” dedi

Körfez Belediyesi’nde toplu iş görüşmeleri başladı. Körfez Belediyesi adına görüşmeleri yürütecek olan Yerel-Sen ile Belediye-İş Sendikası arasındaki görüşmelerin ilk toplantısına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da katıldı. Toplantıya ayrıca; Yerel-Sen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar ve yönetim kurulu üyeleri ile Körfez Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Osman Yurt da katıldı.

ORTAK NOKTADA BULUŞACAĞIZ

Toplantı öncesinde konuşan Yerel-Sen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, “Kanunların el verdiği süreç içerisinde müzakerelerimizi yaparak sonuca doğru ilerleyeceğiz” dedi. Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar da sürecin şimdiden hayırlı olmasını temenni ederek, “Hedefimiz, arkadaşlarımızın haklarını koruyup, onların refah seviyesini yükseltecek adımlar atmak olacak” dedi.

BİR SAAT BİLE GECİKTİRMEDİK

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da 3 yıllık sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Çalışanlarımız bizler için önemli. Biz bir ekibiz. ‘Çalışanlarımızın alın teri kurumadan hakkını vereceğiz’ dedik ve bugüne kadar değil maaşlarını ikramiyelerini dahil 1 saat geciktirmeden ödedik. İmkanlarımız dâhilinde işçimizin, çalışanımızın talepleri neyse çözebildiğimiz kadarıyla çözmeye gayret ettik.

KARŞILIKLI ANLAYIŞ ÖNEMLİ

Aynı hassasiyetle önümüzdeki dönemde sürdüreceğiz. Reel olabilecek bir sözleşme hayata geçireceğiz. Uygun planlama ile güzel bir sözleşme yapılması lazım ki; Böyle şey mi olur dememek lazım. Karşılıklı anlayış ile hesabı kitabı yaparak, çalışanımızın mutlu olacağı bir sözleşme yapmayı hedefliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız