Asayiş

Ramazan Baştürk hakkında karar açıklandı!

MOBESKO eski Başkanı Ramazan Baştürk Kocaeli Adliyesi'nde ifade verdi. Ramazan Baştürk, tüm suçlamaları reddetti. Mahkeme Baştürk için kararını açıkladı.

23 Mart 2017 Saat: 16:12
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 466 kez okunmuştur

Ramazan Baştürk hakkında karar açıklandı!
Ramazan Baştürk hakkında karar açıklandı!

MOBESKO eski Başkanı Ramazan Baştürk Kocaeli Adliyesi'nde ifade verdi. Ramazan Baştürk, tüm suçlamaları reddetti. Mahkeme Baştürk için kararını açıkladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanıp Silivri Cezaevine gönderilen KOTO eski Başkanı Murat Özdağ ve MOBESKO eski Başkanı Ramazan Baştürk bugün Kocaeli 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Ramazan Baştürk duruşma salonunda FETÖ'ye üye olmak ve finansman sağlamakla suçlarından dolayı ifade verdi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Terör örgütü üyeliği ve Bank Asya'ya para yatırdığı iddiasıyla Kocaeli 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık Ramazan Baştürk ve avukatının yanı sıra çok sayıda yakını katıldı. İlk kez savunma yapan Baştürk, yapılan görüşmelerin tamamının iş nedeniyle olduğunu belirterek üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Baştürk, "Abdülkadir Karaman, 40 yıldır somyaların iskeletini yapan firmanın sahibidir. Bu nedenle ele kendisiyle sürekli iş nedeniyle görüşmekteyim. Bank Asya'ya da talimatla para yatırmam söz konusu değildir. Bank Asya'da şahsım adına hesap vardır ancak bu sadece müşterilerden para tahsil etmek için kullanılmıştır. 5 yıl içerisinde sadece bir kez Bank Asya'ya gittim. Oraya sürekli olarak yatan para da bizim mülkümüzden gelen kira parasıdır. Metin Gündüz ile de sadece 10 saniyelik bir konuşmam mevcuttur. Eğer ben FETÖ terör örgütüne üye olsam sadece iki kişi ile irtibatım olmazdı.

KARAR VERİLDİ

Ailem uzun yıllardır ticaretle uğraşmaktadır ve tanınan bir ailedir. Benim bu örgütle irtibatım yoktur. Gizli tanık ben ve bir kaç kişinin KOTO Başkanı Murat Özdağ'ın seçilmesini sağladıklarımı söylemiş ancak ben seçimlerde kendisinin karşısında yer aldım. Özdağ ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunan ve karşısında duran birisiyim. Bu tanık yalan söylemektedir. Ayrıca dosyaya giren isimlerin bir çoğunu da tanımıyorum. Bu nedenle de üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. 2012 yılında KASİAD'tan ayrıldım. Çünkü dernek yönetimi Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde taraf olarak Murat Özdağ'ı desteklemek istediler ancak buna karşı çıktım. Bu nedenle de derneğin üyeliğinden istifa etti. Ben üç kez yurt dışı ziyaretine gittim. İlk gittiğimde dernek üyesi bile değildim. Diğeri de Fas gezisiydi. O da Kocaeli valiliği tarafından organize edildi. Hatta birçok protokol üyesi de bu geziye katıldı. Bir de Bosna'ya gittim, o da tamamen iş adamlarıyla olan bir gezisiydi. 2011 yılında Mehmet tabak, Ali Demir ve Metin Gündüz ile Bağdat'a gittik. Kerkük'te polis bizim yolumuzu kestik, Erbil'de bir Türk okullarında iki saat kaldık. Metin Gündüz götürdü bizi, birileri araya girdi ve Bağdat'a gittik. O Türk okulunun bu terör örgütü ile bağlantılı olduğunu tahmin ediyordum. Ben görev yaptığım her yerde ya birinci ya da ikinci adam oldum. Zaman Gazetesini ben evde okuyordum. Bizim posta kutusunda birden fazla gazete oluyordu. Metin Gündüz beş tane gazeteye aboneymiş. Ben onun abone olduğu gazeteyi okuyormuşum. Ben Zaman Gazetesine abone olmadım. Duruşmaya verilen aranın ardından karar açıklandı. Ramazan Baştürk'ün tutukluluk halinin devamına karar verildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız