İç Sayfa Haberleri

İlim Yayma Cemiyeti Gençleri Fidan Dikimi Yaptı

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Şehit Esma Yüksek öğrenim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri Orman Haftasında “ Sizin de Dikili Bir Fidanınız Olsun” projesi kapsamında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikme etkinliği İli

11 Nisan 2018 Saat: 17:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 420 kez okunmuştur

İlim Yayma Cemiyeti Gençleri Fidan Dikimi Yaptı
İlim Yayma Cemiyeti Gençleri Fidan Dikimi Yaptı

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Şehit Esma Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri Orman Haftasında “ Sizin de Dikili Bir Fidanınız Olsun” projesi kapsamında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikme etkinliği İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin BAYRAKöncülüğünde gerçekleştirildi.

Fidan dikme etkinliğindeyurt bahçesine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden temin edilen 60 adet fidan dikildi. Yurt Müdiresi Yasemin ERDOĞMUŞ etkinlikte yaptığı konuşmada “Peygamber Efendimiz, “Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin” demiştir. Yine sevgili Peygamberimiz, “Kim bir fidan diker veya ekin eker de bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için hayır ve berekettir” buyururlar ” dedi.

Etkinliğe katılan öğrenciler “Eğitim için geldiğimiz Kocaeli de artık bizim de bir dikili ağacımız var. Yurdumuzun bahçesine diktiğimiz bu fidanlar Büyük Türkiye yolunda ilerleyen ülkemizle birlikte büyüyecek inşallah” dediler.

Program sonunda geçtiğimiz günlerde vefat eden İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi hayırsever işadamı Ömer SÖNMEZ’ de öğrenciler tarafından rahmetle anıldı. Yurda ve projeye destek olanlara katkılardan dolayı teşekkür edildi.

  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız