İç Sayfa Haberleri

Üzülmez Muhtarlar Toplantısında Müjdeyi Verdi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, muhtarlar toplantısında müjdeleri verdi. Başkan Üzülmez “Kartepe’de 7/24 açık SGK ile anlaşmasını yapmış özel bir hastane kurulacak” dedi.

8 Mart 2018 Saat: 13:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.099 kez okunmuştur

Üzülmez Muhtarlar Toplantısında Müjdeyi Verdi
Üzülmez Muhtarlar Toplantısında Müjdeyi Verdi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, muhtarlar toplantısında müjdeleri verdi. Başkan Üzülmez “Kartepe’de 7/24 açık SGK ile anlaşmasını yapmış özel bir hastane kurulacak” dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepeli muhtarlarla Mart ayı toplantısında bir araya geldi. Muhtarlar toplantısına belediye başkan yardımcılarının yanı sıra, birim müdürleri, İSU, İZGAZ ve SEDAŞ temsilcileri de katıldı. Muhtarlar toplantısında Afrin operasyonu başta olmak üzere ülkemizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilere acil şifalar dileyerek başlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepemizdebaştan ortaya koyduğumuz vizyona uygun belediyecilik yapmaktayız. Planlı ve sistemli çalışmalarımız sayesinde işlerimiz yolunda ve rayında gitmektedir” dedi.

YÜKSEK HIZLI TREN HATTI

“Sizlerle birlikte Kartepemizi yönetiyoruz” diyen Başkan Üzülmez “Kartepemizde değişim devam etmektedir. Hükümetimiz, büyükşehir ve bizlerle birlikte ülke gündeminde yer alan sosyal belediyecilik hizmetlerimiz var. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın takdirini alan projelerimiz oldu. Yüksek Hızlı Tren hattının Ataevler ve Ertuğrul Gazi Mahallesi’nden geçecek olmasından dolayı imar bakımından sorunlar yaşıyorduk. Hızlı trenin buradan geçip geçmemesine rağmen burada yaşayan vatandaşlarımızın kaybının olmayacağını söylemiştik. Verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Yüksek Hızlı Tren hattı yerleşim merkezinden uzağa alınmıştır” açıklamasında bulundu.  

SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖNEMLİ ADIM

“Kartepemiz Türkiye’nin lojistik merkezi durumuna gelmiştir” diyen Başkan Üzülmez “Ülkemizin en önemli ulaşım ağları ilçemizde kesişmektedir. Yüksek Hızlı Tren istasyonu ilçemizde kurulacaktır. Bu istasyon ekonomik olarak ilçemize katkı verecektir. Tam donanımlı Gençlik Merkezi’nin ilçemizde yapılmasına karar verildi. Ataşehir Mahallesi’nde Arslanbey Kampüsü’nün hemen karşısında yapılacak. Kocaeli’de üçüncü üniversitenin kurulması kararı da alındı. Üniversite Kartepe’de kurulacak. Beklentiler her geçen gün artmaktadır. Sağlık hizmeti olarak da 7/24 açık SGK ile anlaşmasını yapmış özel hastane kurulacak. Sağlık Bakanlığı’mıza da projeyi sunacağız” ifadelerini kullandı.

 ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Yerel Yönetimler Marmara Bölge toplantında alınan kararları da açıklayan Başkan Üzülmez “Yerel Yönetimler Marmara Bölge toplantısı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erol Kaya ve Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Alt yapı çalışmalarına daha da çok dikkat edilecek. İstasyon Mahallesi’nde yapılan battı-çıktı da müteahhitten kaynaklı bir sorun yaşanmıştır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından ihtar verildi. Çalışmaların devamı için ivedilikle çözüm üretilecektir” dedi. 

  

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız