İç Sayfa Haberleri

Moralı İşvereni Uyardı

Körfez Ticaret Odası Şubat Ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör AYHAN başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Adalet ve Kalkınma Partisi Körfez İlçe Başkanı Şener Söğ

2 Mart 2018 Saat: 14:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.204 kez okunmuştur

Moralı İşvereni Uyardı
Moralı İşvereni Uyardı

Körfez Ticaret Odası Meclis Toplantısına İsmail Baran Konuk oldu

Körfez Ticaret Odası Şubat Ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör AYHAN başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Adalet ve Kalkınma Partisi Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt katıldı

Moralı Sunum Yaptı

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı son dönemde talep ettiğimiz ve hayata geçen reformlar konulu bir sunum yaparak meclis üyelerini pek çok konu ile ilgili bilgilendirdi.

Konuşmasında işyerlerini ilgilendiren kanun değişiklikleri, şirket kuruluş işlemleri, icra iflas mevzuatı, ticari uyuşmazlıklar, dış ticaret, finansmana erişim, sanayi yatırımlarının teşviki, nefes kredisi, KOSGEB ve KGF destekleri, iş hayatı ve istihdam çalışmaları İŞKUR hizmet noktaları, çalışma hayatında yapılan düzenlemeler, mesleki eğitim, iş mahkemeleri, İSG mevzuatlarında yapılan değişiklikler, mesleki yeterlilikle ilgili konularda meclis üyelerine bir sunum gerçekleştirdi.

Moralı İşvereni Uyardı

Yeni düzenlemelerle ilgili gerçekleştirdiği sunumda Moralı iş adamlarını yanlarında çalıştıracakları işçilerle sözleşmeleri konusunda uyardı. Moralı özellikle fazla çalışma ile ilgili anlaşmanın bir kere başlangıçta yapılması konusunda uyararak. Bu nedenle yüklü ceza alanlar oldu. Başlangıçta yapılan anlaşma sürekli geçerli olacak dedi.

Körfez Belediye Başkanı Baran Konuk Oldu

Körfez Ticaret Odası Şubat Ayı meclis toplantısına katılan İsmail Baran konuşmasında yaptığı ve yapacağı yatırımları anlattı. Baran 4 yılda 400 milyon lira yatırım yapıldığını söyleyerek göreve gelirken 150 milyon yatırım sözü verdik ama rekor kırdık ve 5 yılda 500 milyonluk yatırım hedefledik. Bunun 400 milyonu gerçekleşiyor.  Sözverdiğimiz çalışmaların yüzde 70 ini yaptık kalan yüzde 30 da ihale oluyor dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız