İç Sayfa Haberleri

Atıktan Ceza Yememek İçin Belediyeyi Arayın

Atıktan Ceza Yememek İçin Belediyeyi Arayın İzmit Belediyesi’nden “atıklardan ceza yememek için alo atık hattını arayın” uyarısı yapıldı. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İzmit’te mu

1 Mart 2018 Saat: 23:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 747 kez okunmuştur

Atıktan Ceza Yememek İçin Belediyeyi Arayın
Atıktan Ceza Yememek İçin Belediyeyi Arayın

Atıktan Ceza Yememek İçin Belediyeyi Arayın

İzmit Belediyesi’nden “atıklardan ceza yememek için alo atık hattını arayın” uyarısı yapıldı.

Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İzmit’te mutfak çöpleri dışındaki ambalaj, kutu, kasa, inşaat atığı, kullanılmış ev eşyası gibi atıkların toplanması için özel ekipler oluşturuldu. Yetkililer, “söz konusu atıkların boş alanlara, yol kenarlarına bırakılması yasak. Ellerinde bu tür atık bulunan vatandaşlar 318 00 77 numaralı Alo Atık Hattını arayabilir. Ekiplerimiz kısa süre içinde vatandaşların belirttiği adreslere giderek atıkları almaktadır. Belediyemizin bilgisi dışında bu tür atıkları sokağa çıkartanlar hakkında yasal işlem yapılmakta, idari para cezası ve yapılan masrafın yüzde 20’sinden fazla ceza kesilmektedir. Vatandaşlar zor durumda kalmamak için mutlaka uyarıları dikkate alsınlar” dediler.

ZABITA KONTROLDE

 Bu arada Zabıta Müdürlüğü ana caddelere, kaldırımlara bina ve iş yeri önlerine izinsiz olarak moloz, inşaat artığı ve evsel atık bırakanların peşinde düştü. Ekipler, daha önce uyarılmasına rağmen çevre ve görüntü kirliliği oluşturan kişi ve kurumlar hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden gerekli yasal işlem uyguluyor. Yetkililer bir ay içinde 145 olumsuzluğa müdahale edildiğini belirterek “ özellikle evlerde ve iş yerlerinde yapılan tadilat kapı önlerine bırakılan moloz atıkları görüntü kirliliği oluşturmaktadır. İnşaat artıklarını gelişigüzel atıp, çevre kirliliği oluşturan kişi ve kurumlara 259 TL’den 13.344 TL’ye kadar ceza yazılmaktadır” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız