İç Sayfa Haberleri

Erzincanlılar kurtuluşu kutladı

Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Erzincan’ın kurtuluşunun 100. yıl dönümünü Vali Hüseyin Aksoy’un katıldığı programda kutladı. Etkinliğe katılım bir hayli yoğundu

5 Şubat 2018 Saat: 22:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 518 kez okunmuştur

Erzincanlılar kurtuluşu kutladı
Erzincanlılar kurtuluşu kutladı

PROTOKOL EŞLİK ETTİ

Vali Hüseyin Aksoy, Erzincan’ın kurtuluşunun 100. yıldönümü dolayısıyla Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güven Perçem ve yönetimi tarafından kapıda karşılanan Vali Aksoy’a, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü eşlik etti. Müftülükte görevli Necdet Gürsoy Hoca’nın  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, dernek başkanı Güven Perçem’in açılış konuşmasıyla devam etti.

ÜLKEMİZ GELİŞİYOR

Burada bir konuşma yapan Vali Hüseyin Aksoy, “Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri kendi ayakları üzerinde duran ve kendisini sürekli geliştiren bir devlet olarak devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin kuruluşunun 100. yılına koyduğu hedefler var. Türkiye dünyanın ilk on ekonomisinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Ülkemizin etrafındaki terör hareketliliği ve ülkemizi tehdit eden teröre karşı da şuanda silahlı kuvvetlerimiz büyük mücadeleyi sürdürüyor. Bunun amacı; ülkemizi tehdit eden unsurların ortadan kaldırılmasıdır. Bu kurtuluş gününün yıldönümünde bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

EKONOMİYE KATKI

Hüseyin Aksoy şöyle devam etti: “Kocaeli, Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri. 1 milyon 883 bin nüfusuyla Türkiye’nin 10’uncu büyükşehri. Maliye Bakanlığı’nın 2017 vergi gelirleri açıklamalarına baktığımızda Kocaeli, İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer almakta. Kocaeli’nin ekonomik hareketliliğini bu noktaya taşıyan; burada yaşayan, burada çalışan insanlardır. Türkiye’nin dört bir yanından, farklı noktasından buraya gelerek Kocaeli’nin ekonomik yaşamına katkı sunuyor. Erzincanlılar da bu anlamda Kocaeli’de yaşayan ve Kocaeli’ye, Türkiye ekonomisine katkı sunan hemşerilerimizdir. Hep beraber Kocaeli’yi, Türkiye’yi daha iyi noktaya taşımak yolunda da bu gayretlerimiz devam edecek.” Konuşmaların ardından Vali Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ve katılımcılarla birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız