İç Sayfa Haberleri

Kuaförler Salı ve Pazar günü dükkan kapatmayacak

Kuaförler Salı ve Pazar günü dükkan kapatmayacakKocaeli Valiliği tarafından alınan kararla ilimizde faaliyet gösteren kuaförlere yönelik uygulanan Salı ve Pazar günü zorunlu dükkan kapatma kararı sona erdi.

29 Ocak 2018 Saat: 22:23
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 622 kez okunmuştur

Kuaförler Salı ve Pazar günü dükkan kapatmayacak
Kuaförler Salı ve Pazar günü dükkan kapatmayacak

Kuaförler Salı ve Pazar günü dükkan kapatmayacakKocaeli Valiliği tarafından alınan kararla ilimizde faaliyet gösteren kuaförlere yönelik uygulanan Salı ve Pazar günü zorunlu dükkan kapatma kararı sona erdi.

Kocaeli Valiliği tarafından alınan karar neticesinde kadın kuaförler Salı günü, erkek kuaförler ise Pazar günü zorunlu olarak tatil yapıp dükkan kapatıyordu. Bu karar uzun süre gündemi meşgul etmiş, esnaf itirazda bulunmuştu. Yaşanan süreç sonunda nihayet esnafı sevindiren karar geldi. Dün Kuaförler Odası Başkanı Gülseren Turgut, konuyla ilgili açıklama yaptı. Oda binasında gerçekleşen açıklamada oda yönetiminden Yavuz Doğar, Bahattin Azine, Hicran Kurtuluş, Yeter Akın ve Harun İtiş de hazır bulundu.

Herkese teşekkür ediyorum

Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Gülseren Turgut, “Salı gününün hafta tatili olacağını öğrendiğimiz günden itibaren yönetimdeki arkadaşlarımız ve üyelerimizle birlik olup toplantılar yaptık, itiraz dilekçelerini almaya başladık ve sonunda bu tatili iptal ettik. Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a, İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Muhammet Ergin, İzmit Zabıta Nihat Kaymak, Ticaret İl Müdürümüz Sayın Veysi Uzunkaya’ya, Birlik Başkanımız Sayın Kemal Kaya’ya, Kocaeli Kuaförler Odası üyelerinin adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gebze oda başkanına tepki gösterdi

Geçtiğimiz günlerde Gebze Oda Başkanı Kenan Çelik’in şahsı adına yaptığı açıklamaya da cevap veren Başkan Turgut, “Benimle ilgili haber yaptı, asılsız olan haberleri, hepsini ona iade ediyorum. Ne oldu bakan eşek mi tepti de geri adım attın yoksa üyelerden mi korktun. Federasyonda görevli olduğunu Kocaeli Kuaförler Odası üyelerini ziyaret edip ziyaret edemediklerine telefon edip hafta sonu tatili için imza vermeyin dedin. Federasyon görevlisiyim diyen yalancı sen değil misin? Üstelik sen federasyonda görevli bile değilsin. Sen sadece Gebze oda başkanısın. Sen kendi üyelerinle ilgilen Kocaeli Kuaförler Odası üyeleri, taziyeye de fuara da pikniğe de gideriz. İstersen 7-24 iş yerinde çalışırız kime ne?” dedi.

Kongre Mart ayında

Mart ayında oda kongresini yapacaklarını söyleyen Başkan Turgut, “1999’da göreve geldiğimden bu yana üyelerimin yanında oldum. Gönül rahatlığıyla seçime odamızı hazırlayabilirim. Aday değilim fakat yönetimim devam edecek. Yavuz Doğar başkanlığında sonuna kadar onları destekliyorum. Kocaeli Kuaförler Odası’nın üyelerine de bugüne kadar benimle birlikte yanımda oldukları için teşekkür ediyorum, üyelerime saygılar duyuyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız