İç Sayfa Haberleri

Eşine böbreğini bağışladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kronik böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören E.A.'ya eşi böbreğini bağışladı. Yapılan operasyonla E.A.'dan alınan böbrek eşi E.A.'ya nakledildi.

25 Ocak 2018 Saat: 16:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 829 kez okunmuştur

Eşine böbreğini bağışladı
Eşine böbreğini bağışladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kronik böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören E.A.'ya organ nakli yapılmasına karar verildi. E.A. tedavi gören kocasına böbreğini bağışlama kararı verdi. E.A.'nın nakile uygun olduğunun tespiti sonrası Organ Nakli Sorumlu Hekimi ve Cerrahı Bekir Voyvoda ve Uz. Dr. Ömür Memik, Emre Ulukaradağ, Doç. Dr. Erkan Şengül, Uz. Dr. Orhan Yücel'in katılımı ile operasyon gerçekleştirildi.

"İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE"

Hasta eşine böbreğini bağışlayan E.A., "Biz evlenirken iyi günde kötü günde birbirimize destek olacağız diye söz vermiştik. Ben eşimi bu hasta haliyle yalnız bırakamazdım. Ameliyatımız çok başarılı geçti ve kendimizi şuanda çok iyi hissediyoruz" diyerek, ameliyatı gerçekleştiren doktorlara ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, "Hastanemizde organ nakli konusunda çok güzel bir ekip oluşturuldu. Bu ekip arasında çok güzel bir sinerji var. Nakil yapılan hastalarımızdan sağlıkları konusunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Tüm organ nakil ekibine başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bizim amacımız bu tür başarılı ameliyatlar yapıp bölgemize ve ilimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektir" diye konuştu.

  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız