İç Sayfa Haberleri

Şehit babasının madalyasını validen aldı

10 şehit yakını ve 6 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Valilikte gerçekleştirilen törenle takdim edildi. Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra B

24 Ocak 2018 Saat: 18:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 565 kez okunmuştur

Şehit babasının madalyasını validen aldı
Şehit babasının madalyasını validen aldı

10 şehit yakını ve 6 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Valilikte gerçekleştirilen törenle takdim edildi. Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizaon Komutanı Kazım Dalkıran, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü ile çok sayıda şehit yakını ve gazi katılım gösterdi. Program Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Hürriyet, bağımsızlık ve vatan adına canlarını feda eden şehitlerimizin yakınlarımıza ve gazilerimize devlet övünç madalyası tevcih edeceğimiz törene hoş geldiniz. Ülkemizin tarihi destanlarla doludur. Bu kutsal topraklar kahramanca mücadeleler sonucunda kazanılmıştır. Bu vatan kahramanlarımızın kanlarıyla renk verdiği şanlı bayrak uğruna verilen mücadelelerle elde edilen bir vatandır. Bu vatanı sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığıyla sorumluluğumuzun bilinci içerisindeyiz. Şehit ve gazilerimizin milletimizin birliği için verdiği mücadele tarih sayfalarında yerini almıştır” şeklinde konuştu.

HEPİMİZ İÇİN MİLLİ BİR VAZİFEDİR

“Biz millet ve devlet olarak şehitlerimizin emanetlerini ve gazilerimizi başının üstünde tutan bir medeniyetin temsilcileriyiz” diyen Vali Aksoy, “Tereddüt etmeden canlarını feda eden şehit ve gazilerimiz milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Onların sayesinde geleceğe güvenle bakıyoruz. Gelişen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenler 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimine kalkışmıştır. Milletimizin mücadelesi sayesinde bu girişim başarısızlığa uğratılmıştır. Bu mukaddes toprakları muhafaza etmek hepimiz için milli bir vazifedir. Tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadeleriyle sözlerini tamamladı. Törenin ardından Vali Aksoy, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarını Antikkapı Restoran’da öğle yemeğinde ağırladı.

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI ALAN ŞEHİT YAKINLARI

Şehit Abdülsamed Özen’in babası Hüseyin Özen

Şehit Polis Memuru Ahmet Can’ın oğlu Aytuğ Can

Şehit Ali İhsan Çakmak’ın eşi Nilgün Çakmak

Şehit Arif Subaşolu’nun babası Mehmet Subaşoğlu

Şehit Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı

Şehit Murat Tevlim’in oğlu Talha Buğra Tevlim

Şehit Oğuzhan Demir’in babası Satılmış Demir

Şehit Ömer Can Açıkgöz’ün babası Fahrettin Açıkgöz

Şehit Raşit Yücel’in babası Ferit Yücel

Şehit Ümit İnan’ın babası Nezir İnan

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI ALAN GAZİLER,

Gazi Halil İbrahim Koşdaş

Gazi Hüseyin Çiçek

Gazi Muhammed Durak

Gazi Osman Kamacı

Gazi Polis Memuru Yunus Emre Köse

Gazi Yüksel Demirkaya

  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız