İç Sayfa Haberleri

Bir Haftada 163 Ruhsat Başvurusu

İzmit Belediyesi’ne bir haftada 163 kişi ruhsat başvurusunda bulundu. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin bazı maddelerinde 1 Ekim’den itibaren değişiklik yapıldığını hatırlatarak

26 Ekim 2017 Saat: 15:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 526 kez okunmuştur

Bir Haftada 163 Ruhsat Başvurusu
Bir Haftada 163 Ruhsat Başvurusu

İzmit Belediyesi’ne bir haftada 163 kişi ruhsat başvurusunda bulundu. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin bazı maddelerinde 1 Ekim’den itibaren değişiklik yapıldığını hatırlatarak” yapılan değişiklik çok sayıda vatandaşta tedirginliğe neden olmuştur. Aslında yönetmelikteki revize, plan koto olmayan şehirleri daha çok ilgilendiriyor. Kocaeli genelinde bu konuda daha önceden süre gelen bir uygulama vardı. Eski uygulama aynen devam ediyor. Sadece bazı konular yönetmeliğe uygun hale getiriliyor. Konuyu tam olarak anlayamayan vatandaşların yapı ruhsatı ve imar durumu için yoğun bir başvurusu ile karşılaştık. Sadece bir hafta içinde 163 başvuru aldık. Yapılan başvuruları teknik ekibimiz ivedilikle inceleyerek inşat ruhsatlarını kısa sürede sonuçlandıracaktır” dediler.

ZEMİN ETÜTLERİ YAPILDI

Bu arada İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından zemin etüt çalışmaları da devam ediyor. Yetkililer, İzmit Belediyesi tarafından yapılması planlanan Gedikli’deki mahalle konağı, Arızlı’daki muhtarlık binası ile Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki tenis kulübünün sondaj ve sismik çalışmalarına esas teşkil eden zemin etütleri tamamlandığını söylediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız