İç Sayfa Haberleri

Moralı "Körfez Ticaret Odası Artık A sınıfı bir oda"

Körfez Ticaret Odası son yapılan denetlemelerden de başarıyla geçti ve A sınıfı oda oldu

27 Eylül 2017 Saat: 15:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 373 kez okunmuştur

Moralı Körfez Ticaret Odası Artık A sınıfı bir oda
Moralı "Körfez Ticaret Odası Artık A sınıfı bir oda"

Körfez Ticaret Odası Eylül Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkan yardımcısı Rıfat Bekir BEKİROĞLU Başkanlığı’nda yapıldı. Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel MORALI ay içinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclisi bilgilendirdi.

Körfez Ticaret Odası Artık A sınıfı bir oda"

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel MORALI 11 Eylül’de Körfez Ticaret Odası’nın büyük Akreditasyon denetime girdiğini Denetimi gerçekleştiren Şehnaz NALBANT’ın Körfez Ticaret Odası’nın A sınıfı bir oda olması için TOBB’a bir öneri sunduğunu söyledi.

Odamızla Gurur Duyabilirsiniz

Denetimle ilgili konuşan MORALI ‘’4 yılda neler yaptığımız odaya neler katıldığı, sistemimizi nasıl götürdüğümüz kısacası 4 yıllık karnemizi aldık.Akreditasyon şartlarının çok ağırlaştırıldığı sizlerle paylaşmıştım.Çok zorlu bir denetimden geçtik. Sabah 8:30’da başlayan denetim akşam 21:30’a kadar devam etti.4 yıl önce 51 puanla sınırda geçtiğimiz denetimden bu denetimden kaç puan alacağımızı gerçekten çok merak ediyorduk. Açılış toplantısında ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım odayla ilgili hangi süreçte yer aldıklarını ve neler yaptıklarını teker teker paylaştı ilk sınavı ben ve arkadaşlarım verdi anlayacağınız. Özellikle lobicilik çalışmalarında neler yaptığımızı teker teker anlattık. Ve sonrasını Odamızda görevli arkadaşlarımız denetlenmeye devam ettiler. Kapanış Toplantısı’nda tüm gün denetlenen odamız için çok önemli karar açıklandı. 51 puanla b sınıfı bir oda iken Denetçi Şehnaz NALBANT Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne Körfez Ticaret Odası’nın A sınıfı bir oda olması için bir öneri vereceğini söyledi. Odalar ve Borsalar arasında en iyiler arasında olduğumuzun kanıtlanması ilimiz ilçemiz ve odamız için çok önemli diye düşünüyorum’’ dedi.

Kuzey Irak’taki Referandumla ilgili Hükümetimizin vereceği her kararın arkasındayız

Konuşmasında Türkiye gündeminede değinen MORALI’’Mevcut ortamda yapılan referandumun, hem Irak halkı, hem de bölgemiz açısından büyük risklere ve sorunlara yol açacağına inanıyoruz.Gerçekleştirilen referandumla birlikte Bölgede zaten zayıf olan istikrarı daha da bozacak, daha büyük ve çok taraflı yeni uyuşmazlıklara, hatta silahlı çatışmalara zemin hazırlayacaktır.Komşumuz ve dostumuz Irak'ın toprak bütünlüğünü parçalamayı ve etnik kökene dayalı yeni bir yapıyı hedefleyen bu referandumun başta Kerkük'te olmak üzere, içinden çıkılmaz etnik ve mezhepsel çatışmalara sebebiyet vereceği açıktır.Sınır komşumuzdaki bu referandum, Türkiye’nin ulusal güvenliğine açık bir tehdittir. Devletimizin, Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması yönündeki temel politikasını paylaşıyoruz.MGK’nın tavsiye kararlarını, Hükümetimizin ve Meclisimizin bu yönde atacağı adımları destekliyoruz’’ Dedi

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Körfez Manşet Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız